Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Elektrownia fotowoltaiczna w zachodniopomorskim ze wsparciem ze środków krajowych

W Gryficach zostanie zbudowana farma fotowoltaiczna o łącznej mocy — do 1,6 MW. Na ten cel została udzielona preferencyjna pożyczka ze środków krajowych — z programu NFOŚiGW „Energia Plus”. Ponad 4,6 mln zł wsparcia na wybudowanie i oddanie do użytku instalacji do końca br. otrzyma firma ENGRYF Sp. z o.o.

Elektrownia fotowoltaiczna w zachodniopomorskim ze wsparciem ze środków krajowych [źródło: www.gov.pl]
Elektrownia fotowoltaiczna w zachodniopomorskim ze wsparciem ze środków krajowych [źródło: www.gov.pl]

Farma fotowoltaiczna ma produkować rokrocznie 1617 MWh energii elektrycznej z OZE. Ma to znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego regionu. Projekt już z końcem 2023 r. ma wnieść wymierne rezultaty ekologiczne. Mowa tutaj o redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Inwestycja przyczyni się także do zmniejszenia emisji CO2 – o 1 204,67 ton/rok.

W ramach inwestycji zaplanowano zakup i montaż modułów fotowoltaicznych oraz niezbędnego osprzętu i akcesoriów. Instalacja zostanie posadowiona na gruncie, a wytworzona energia elektryczna zostanie przeznaczona w 100% na sprzedaż za pośrednictwem sieci elektroenergetycznej lokalnego dystrybutora energii. Beneficjent przeprowadził już całkowicie fazę przygotowawczą i projektową, w tym uzyskał także pozwolenie na budowę oraz umowę o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej ww. operatora.

Całkowity koszt budowy farmy wyniesie ok. 5,5 mln zł. Cała inwestycja wpasowuje się w program „Energia Plus”, a także „Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej”.

Umowę regulującą przekazanie dofinansowania podpisali w Warszawie Zastępca Dyrektora Departamentu Transformacji Energetyki NFOŚiGW Magdalena Misiurek oraz Prezes Zarządu spółki ENGRYF Roman Sowiński.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz