.
Reklama
https://h2poland.com.pl/
.
ATUM

Instalatorze OZE! Czas na nowe uprawnienia i umiejętności praktyczne

2022 rok to czas na nowe technologie, programy wsparcia i duże inwestycje w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii. Przy tak szybkim tempie rozwoju nie zapominaj o aktualizacji swojej wiedzy oraz przygotowaniu w zakresie realizacji nowych zamówień.

Instalatorze OZE! Czas na nowe uprawnienia i umiejętności praktyczne
Instalatorze OZE! Czas na nowe uprawnienia i umiejętności praktyczne

Na wiosnę 2022 roku Centrum Szkoleń ATUM przygotowało szereg nowych rozwiązań, możliwości rozwoju oraz zdobycia praktycznych umiejętności w oparciu o akredytowane i certyfikowane szkolenia.

Reklama
oknonet.pl

Obecnie rynek cierpi na niedobór personelu mającego stosowne kwalifikacje. W najbliższym czasie każda z instytucji przyznając jakiekolwiek zewnętrzne środki finansowe będzie wymagała, aby instalacja wykonywana była przez kwalifikowany personel. Głównym powodem jest bezpieczeństwo inwestora i możliwość weryfikacji wykonanego montażu np. po numerze certyfikatu instalatora wydany przez UDT. Szczególną uwagę należy zwrócić na rosnące zainteresowanie klientów w sektorze pomp ciepła, klimatyzacji czy magazynowania energii.

Jakie szkolenia proponuje akredytowany ośrodek szkoleń ATUM?

Wybierz dla siebie akredytowane i certyfikowane usługi szkoleń, których przede wszystkim program szkolenia skupia największą ilość zajęć praktycznych na rynku:

  • Kurs certyfikowanego instalatora pomp ciepła z wykonaniem montażu hydraulicznego oraz projektowania pomp ciepła.

Kurs certyfikowanego instalatora pomp ciepła skierowany jest głównie do osób, które zupełnie od podstaw chcą nauczyć się wykonywać instalacje pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi. Kurs podzieliliśmy na kilka modułów, rozpoczynając od montażu pompy ciepła na specjalnie przygotowanej platformie z pompą ciepła typu split firmy Viessmann. Kolejnym modułem jest nauka praktyczna podłączeń hydraulicznym w instalacjach pomp ciepła.

Podczas szkolenia każdy z uczestników rozpoczyna montaż pompy ciepła od przygotowania stanowiska pracy, podwijanie kształtek gwintowanych czarnych, żeliwnych oraz mosiężnych (pakułą i pastą). Uczestnicy wykonują zgrzewanie rur PP, zaciskanie stali, następnie składana zostaje instalacja oraz napełniany jest układ instalacji. Podczas szkolenia wykonywana jest próba ciśnieniowa oraz uruchomienie systemu. Modułem kończącym szkolenie jest projektowanie pomp ciepła. Jako przyszły instalator powinieneś wiedzieć jak przystąpić do projektu instalacyjnego. W tym celu podczas kursu nauczysz się od podstaw wykonać projekt pompy ciepła dla inwestora. Nauczysz się obliczać zapotrzebowanie na ciepło oraz obsługiwać program doborowy.

Więcej o szkoleniu -> https://www.atum.edu.pl/produkt/kurs-certyfikowany-instalator-pomp-ciepla/
*dostępne również szkolenia podstawowe, hydrauliczne oraz projektowanie w osobnych modułach – sprawdź na stronie -> www.atum.edu.pl/szkolenia-atum

  • Kurs certyfikowanego instalatora f-gazów

1 1

Rozpocznij przygodę z instalacjami pomp ciepła, urządzeniami chłodniczymi oraz klimatyzacyjnymi. Uprawnienia f-gazowe są niezbędne w przypadku ingerencji w układ chłodniczy. Szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców oraz pracowników, którzy będą zajmowali się instalacjami, serwisowaniem, konserwacją oraz naprawą urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła, które posiadają układy chłodzenia i klimatyzacji.

Gwarantujemy udział w praktycznym szkoleniu przygotowującym do uzyskania certyfikatu UDT, ale przede wszystkim do podjęcia pracy w zawodzie. Certyfikat f-gazowy jest niezbędny, aby pracować przy pompach ciepła oraz urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych.
Uprawnienia f-gazowe można zdobyć na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu sprawdzającego wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. W ośrodku ATUM przygotujemy Cię do egzaminu, a na zakończenie będziesz mógł przystąpić do egzaminu przed zewnętrzną komisją UDT – Urzędu Dozoru Technicznego.

Więcej o szkoleniu -> https://www.atum.edu.pl/produkt/f-gazy/
*dostępne również szkolenia energetyczne w grupie 1,2,3, lutowanie, certyfikacja dla przedsiębiorcy – sprawdź na stronie -> www.atum.edu.pl/szkolenia-atum

  • Kurs certyfikowanego instalatora systemów magazynowania energii

2 1

Szkolenie przygotuje Cię do prawidłowego montażu, konfiguracji i umiejętnego doboru komponentów systemu magazynowania energii wraz z rozwiązaniami dla najczęściej pojawiających się błędów i awarii systemowych.

Jako pierwszy akredytowany ośrodek wprowadziliśmy do usług certyfikowane szkolenie z zakresu montażu systemów magazynowania energii. W naszych salach do zajęć praktycznych OZE przygotowaliśmy specjalną platformę do nauki montażu systemów magazynowania energii. Razem z naszym partnerem, firmą Co2Pro Hurtownia Fotowoltaiczna oferujemy szkolenie przy użyciu sprzętu oraz komponentów firmy Huawei z bankiem energii LUNA2000-5-E0.

Szkolenie przedstawia różne rozwiązania systemowe, ich zalety oraz ograniczenia. Szkolenie składa się z dwóch modułów: wprowadzenia i części teoretycznej dotyczącej magazynowania oraz części praktycznej, podczas której uczestnicy wykonają montaż i podłączenie systemu.

Więcej o szkoleniu -> https://www.atum.edu.pl/produkt/systemy-on-grid/

  • Kurs certyfikowanego instalatora rekuperacji – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (projektowanie/montaż/serwis)

Rekuperacja to instalacja, której celem jest ograniczenie strat ciepła spowodowanych wentylacją grawitacyjną w budynku.
W układach wentylacji mechanicznej w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz.

W wyniku działania systemu rekuperacji w domu we wszystkich pomieszczeniach przez całą dobę obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla i wilgoci oraz zanieczyszczeń. Powietrze w budynku ma skład bardzo zbliżony do składu powietrza zewnętrznego. Skład ten w rekuperowanym pomieszczeniu nie zmienia się, bez względu na porę dnia i roku, przy zamkniętych oknach oraz pomimo obecności ludzi, którzy są największymi producentami dwutlenku węgla i wilgoci.

Rekuperacja ogranicza zapotrzebowanie energetyczne budynku, zapewniając przy tym stałą wentylację pomieszczeń. Szkolenie jest kierowane do osób, które zamierzają poszerzyć swoją wiedzę w zakresie doboru, montażu oraz serwisu instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła głównie dla domów jednorodzinnych, ale nie tylko.

Dlaczego wybór ATUM jest rozwiązaniem szytym na miarę?

Od 2014 roku firma ATUM dostarcza dobrą energią za sprawą wysokiej jakości, praktycznych szkoleń i innowacyjnych rozwiązań dla instalatorów Odnawialnych Źródeł Energii. Od momentu powstania Centrum Szkoleń ATUM przeszkoliło ponad 4500 specjalistów. Elastyczność firmy i konkretne rozwiązania cieszą się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami.

OFERTA DOSTOSOWANA DO WYMAGAŃ BRANŻY

W ATUM znajdziesz autorskie rozwiązania i programy szkoleń dopasowane do wymagań rynku i wykonywanego zawodu. Masz do dyspozycji szkolenia, które możesz podzielić na moduły i skorzystać z zajęć, którymi jesteś zainteresowany.

PRAKTYCZNE PODEJŚCIE

Najważniejszym punktem realizowanej usługi jest praktyczne przygotowanie. Firma na pierwszym miejscu stawia wiedzę praktyczną i kwalifikacje pracownika, który będzie bezpiecznie wykonywał zawód, zgodnie ze sztuką monterską zapewniając najlepsze usługi na rynku.

TERMINY

Stałe terminy szkoleń i cykliczne warsztaty, sprawiają, iż można bezpiecznie planować uzyskanie uprawnień.

ATRAKCYJNY SYSTEM PŁATNOŚCI

Wygodne dokonywanie rezerwacji na szkolenie, dzięki systemowi płatności online.
Dodatkowo możliwość skorzystania z niskooprocentowanego kredytu ratalnego sprzyja podejmowaniu decyzji o inwestowaniu we WŁASNY rozwój i zdobyciu zawodu INSTALATORA.

ATUM pomoże też w uzyskaniu finansowania na wybrane szkolenia.

Zapisując się na szkolenie i podając hasło wiosna_22 otrzymasz 5% rabatu na szkolenia.

ATUM Sp. z o.o. – Akredytowane Centrum Szkoleń OZE
„Działamy z dobrą energią”
tel. 71 786 62 87
[email protected], 
www.atum.edu.pl

Sprawdź ATUM w mediach społecznościowych:  
www.facebook.com/ATUMedu/
www.linkedin.com/company/atumedu
https://www.instagram.com/centrumatum/
https://www.youtube.com/channel/UCl-EYQyLWQhH02UoQMEJknA

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz