.
Reklama
oknonet.pl
.

Rekuperacja i zalety jej stosowania

Rekuperacja umożliwia nie tylko ogrzewanie świeżego powietrza zaczerpniętego z zewnątrz, lecz także oczyszcza to powietrze z alergenów i zabrudzeń.

Rekuperacja i zalety jej stosowania
Rekuperacja i zalety jej stosowania [Źródło: kulczyccygroup.eu]

Rekuperacja jest rozwiązaniem niezwykle ekologicznym. Wynika to z faktu, że ciepło, które pochodzi z urządzeń grzewczych, nie jest usuwane na zewnątrz, jak to ma miejsce np. w wentylacji grawitacyjnej, tylko system urządzeń przechwytuje je w procesie wdmuchiwania powietrza. Szacuje się, że efektywna i dobrze zainstalowana rekuperacja osiąga sprawność rzędu nawet 90%. Efektem działania rekuperacji jest wymiana zużytego powietrza w domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskaniu części zgromadzonego już ciepła.

Reklama
oknonet.pl

Niewątpliwą zaletą dla inwestora jest oszczędność wynikająca ze sprawnie działającej wentylacji. Nie tylko zużywa ona minimalną ilość prądu, ale i pracuje bezgłośnie. Dzięki skutecznemu procesowi odzyskiwania ciepła, ogrzewanie domu czy budynków powierzchniowych może być nawet o 40% tańsze w porównaniu z wentylacją grawitacyjną. Bez wątpienia największą zaletą takiego rozwiązania jest uniezależnienie się od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Nie straszne są warunki atmosferyczne, czy zanieczyszczenia powietrza w danej okolicy, a to bezpośrednio przekłada się na zdrowie mieszkańców danego budynku.

Dodatkowo zalet wynikających z tak zaprojektowanego systemu wentylacyjnego jest całkiem sporo. Do najważniejszych zaliczyć można przede wszystkim świeże i filtrowane powietrze, również przy zamkniętych oknach, a co za tym idzie możliwość jonizacji powietrza i oczyszczania z alergenów, bakterii, wirusów. W pomieszczeniach nie występuje efekt parowania szyb i skraplania się wody. Należy podkreślić, że sprawny system usuwa także na bieżąco dwutlenek węgla z powietrza. Nie sposób pominąć wysokich oszczędności na ogrzewaniu oraz tego, że cały system rekuperacji działa z minimalnym poborem energii. Dodatkowo użytkownik ma możliwość sterowania całym systemem i doborem optymalnych warunków.

Źródło: kulczyccygroup.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz