Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda od Panasonic już dostępne na rynku

Panasonic Heating & Cooling Solutions z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na europejski rynek długo oczekiwanych rewersyjnych pomp ciepła powietrze-woda ECOi-W AQUA-G BLUE.

Rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda od Panasonic już dostępne na rynku
Rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda od Panasonic już dostępne na rynku

Zaprojektowane z myślą o stale rosnących wymaganiach wielkoskalowych zastosowań komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych, innowacyjne pompy ciepła wykorzystują czynnik chłodniczy R290, czyli naturalny czynnik chłodniczy o wyjątkowo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszącym 3. Oznacza to znacząco mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z alternatywnymi czynnikami chłodniczymi, co podkreśla zaangażowanie Panasonic w ochronę środowiska.

Seria ta charakteryzuje się również wysoką wydajnością sezonową z maksymalnym SEER 4,4 (dla jednostki o mocy 50 kW) i SCOP 3,9 (dla jednostki o mocy 70 kW) oraz imponującą klasą efektywności energetycznej A++.

Panasonic oferuje unikalny i szeroki zakres wydajności dostępny z czynnikiem chłodniczym R290 oraz technologią opartą o sprężarki spiralne. Dostępne wielkości w zakresie od 50 kW do 80 kW, ułatwiają firmom znalezienie idealnego dopasowania do ich konkretnych potrzeb. Dodatkowo, możliwość pracy w kaskadzie do 8 jednostek pozwala skutecznie zwiększyć moc do 640 kW, zapewniając elastyczność doboru w odniesieniu do wymagań projektowych.

AQUA-G BLUE może osiągnąć temperaturę wody na wylocie do 70°C, co czyni te systemy pomp ciepła efektywnym energetycznie i zrównoważonym rozwiązaniem dla zapewnienia ciepłej wody w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Wykorzystanie pomp ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska, gdyż zwykle generują one mniejszą emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania wody, takimi jak kotły.

Więcej informacji na temat rozwiązań grzewczo-chłodniczych Panasonic można znaleźć na stronie internetowej producenta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz