Reklama
http://www.multitherma.com/

Ostatni rok wyższych dopłat na wymianę kopciucha we Wrocławiu! Dotacje będą maleć

KAWKA PLUS, to dotacje celowe dla mieszkańców Wrocławia na wymianę kopciucha.

Ostatni rok wyższych dopłat na wymianę kopciucha we Wrocławiu! Dotacje będą maleć
Ostatni rok wyższych dopłat na wymianę kopciucha we Wrocławiu! Dotacje będą maleć

 

Dotacje z programu KAWKA PLUS są przeznaczone dla mieszkańców Wrocławia, którzy korzystają z nieefektywnych źródeł ciepła i chcę je wymienić na ekologiczne urządzenie grzewcze, dlatego warto się pośpieszyć, ponieważ wysokość dotacji z każdym kolejnym rokiem będzie niższa, a od lipca 2024r. na osoby, które będą ogrzewały dom tzw. kopciuchem może zostać nałożona kara grzywny wysokości 5 tys. zł.

Korzystając z dofinansowania, koszty inwestycji będą znacznie mniej odczuwalne dla domowego budżetu, a dodatkowo unikniemy kilkutysięcznej kary finansowej.

Jaka jest wartość dotacji i jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać?

Wysokość dotacji może pokryć nawet 100% kosztów inwestycji, ale z zastrzeżeniem, że jej wartość nie przekroczy 12000 zł. Jeszcze do końca roku 2022 dopłata do wymiany kopciuchów z programu KAWKA PLUS wyniesie do 12 tys. zł., rok później 10 000 zł., a na 2024 r. przewidziano 8 tys. zł. Wysokość dopłat w poszczególnych latach wygląda następująco:

  • 2022 – 12 000 zł.
  • 2023 – 10 000 zł.
  • 2024 – 8 000 zł.

Warunki otrzymania dofinansowania z programu KAWKA PLUS

Jednym z podstawowych kryteriów uzyskania dofinansowania w programie KAWKA PLUS jest lokalizacja inwestycji. Z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, które:

  • są właścicielami domu lub mieszkania zlokalizowanego we Wrocławiu;
  • są najemcą domu lub mieszkania we Wrocławiu i posiadają zgodę właściciela na wymianę źródła ogrzewania;
  • prowadzą działalność gospodarczą w domu/ mieszkaniu we Wrocławiu.

Dotacje obejmują trwałą likwidację stałego systemu ogrzewania opartego na paliwach stałych, będących jedynym lub podstawowym stałym źródłem ogrzewania i jego zamianę np. na ogrzewanie:

  • pompą ciepła;
  • gazowe;
  • elektryczne;
  • lekkim olejem opałowym.

UWAGA!

Nieruchomość musi być zlokalizowana w granicach administracyjnych miasta Wrocławia, dlatego też właściciele mieszkań/ domów z miejscowości okolicznych, znajdujących się w pobliżu Wrocławia nie mogą skorzystać z programu dofinansowania Kawka Plus.

Sarakhman, to firma oferująca kompleksowe usługi instalacji pomp ciepła, a także fotowoltaiki. Dysponujemy własnymi ekipami monterskimi, a naszym klientom oferujemy bezpłatną pomoc w uzyskaniu dotacji, dofinansowań i grantów. Przed rozpoczęciem współpracy, naszym Inwestorom oferujemy niezobowiązujący audyt oraz dobór instalacji. W ramach naszych usług proponujemy również serwis, przegląd i konserwację instalacji.

Źródło: sarakhman.pl

Sarakhman Solar Energy
ul. Barska 15/8
37-700 Przemyśl
tel.: 698660660
e-mail: [email protected]
www.sarakhman.pl
www.facebook.com/SarakhmanSolarEnergy
www.instagram.com/sarakhman_pompy_ciepla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz