Reklama
http://www.multitherma.com/

Ile można zaoszczędzić na rachunkach dzięki fotowoltaice?

Panele fotowoltaiczne widzimy coraz częściej na dachach budynków czy garaży. I nie ma się czemu dziwić – w końcu jest to system zarówno ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego, jak i ekonomiczny – przyjazny dla naszej kieszeni. A zamontowanie fotowoltaiki pozwoli nam wygenerować duże oszczędności.

Ile można zaoszczędzić na rachunkach dzięki fotowoltaice?
Ile można zaoszczędzić na rachunkach dzięki fotowoltaice?

 

Ile będzie nas kosztował montaż tej instalacji? Z jakich programów dotacji możemy skorzystać i – co najważniejsze – ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić na niej w skali roku?

Ceny instalacji fotowoltaicznych są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, między innymi od ich mocy, wielkości gospodarstwa domowego bądź tego, gdzie zostaną zamontowane. Koszt paneli waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak pamiętajmy o tym, że możemy skorzystać z różnych programów dotacyjnych, dzięki czemu ich cena będzie zdecydowanie bardziej przystępna. Warto tutaj wymienić np. program „Mój prąd”, który pozwoli nam odzyskać nawet do 50% wydatków przeznaczonych na montaż instalacji fotowoltaicznych. Z kolei w programie „Czyste Powietrze” możemy liczyć na dofinansowanie sięgające nawet 37 tysięcy złotych. To zdecydowanie umożliwi nam obniżenie kosztów instalacji tego systemu.

Ile zaoszczędzimy na montażu modułów fotowoltaicznych w skali roku?

Zależy to przede wszystkim od mocy wybranej instalacji. Przykładowo decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 5kW – w ciągu roku jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 3000 złotych. Przyjmując, że panele to rozwiązanie długoterminowe i posłużą nam nawet przez 25 lat, daje nam to w sumie 75 tysięcy złotych. Te kwoty mówią same za siebie. Jednak pamiętajmy, że montaż instalacji fotowoltaicznych to nie tylko oszczędność, ale także doskonałe źródło odnawialnej energii, które jest przede wszystkim bezpieczne dla nas i środowiska naturalnego. Panele fotowoltaiczne, które mamy w naszej ofercie, wyróżnia doskonała jakość, a to sprawia, że jest to niezawodne rozwiązanie na długie lata.

Sprawdź naszą ofertę na www.eko-sept.pl oraz www.facebook.com

źródło: eko-sept.pl

Eko-sept
Bielszowice,
41-711 Ruda Śląska,
tel. 531 924 935
e-mail: [email protected]
www.eko-sept.pl
Facebook

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz