Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Pompa ciepła monoblock czy split? Jaką wybrać? Cooper&Hunter doradzi!

Stoisz przed wyborem zakupu pompy ciepła do twojego domu i zastanawiasz się, jaką wybrać? Decydując się na pompę ciepła typu powietrze-woda, możemy wybrać jednostkę monoblock, czyli jednomodułową lub składającą się z dwóch modułów, czyli tzw. split. Pompy ciepła typu split składają się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, które połączone są ze sobą rurami, w modelu zewnętrznym zachodzi większość procesów termodynamicznych związanych z transportem ciepła.

Pompa ciepła monoblock czy split? Jaką wybrać? Cooper&Hunter doradzi!
Pompa ciepła monoblock czy split? Jaką wybrać? Cooper&Hunter doradzi!

Które urządzenie wybrać?

Zarówno pompa ciepła typu monoblock, jak i split mają plusy i minusy. Najczęściej za jednym lub drugim rozwiązaniem przemawiają aspekty finansowe związane z inwestycją. Jeśli budżet na to pozwala, przyszli użytkownicy wybierają zazwyczaj pompę typu monoblock. Ograniczone fundusze z kolei częściej skłaniają nas do wyboru pompy ciepła typu split.

Rozważasz zakup pompy ciepła monoblock?

W związku z tym, że urządzenia są zaizolowane termicznie jak i akustycznie generują niższy poziom hałasu. Są łatwiejsze w montażu i w związku z tym, że są napełnione czynnikiem roboczym na etapie produkcyjnym w fabryce, są hermetycznie zamykane i testowe pod względem szczelności, co posiadacza takiego rodzaju pompy zwalnia z obowiązku corocznego przeprowadzania kontroli szczelności.

Minusem będzie na pewno cena urządzenia oraz większe straty ciepła, a także konieczność zabezpieczenia przewodów wodnych. Jeśli podczas niższych temperatur dojdzie do zatrzymania pompy ciepła np. w wyniku braku energii elektrycznej, urządzenie musi mieć zabezpieczenie przed zamarzaniem wody. W obiegu pompy można zastosować roztwór glikolu oraz dodatkowy wymiennik między pompą a instalacją c.o.

A może interesuje Cię zakup pompy ciepła split?

Zaletą pompy ciepła split będą na pewno mniejsze koszty inwestycji, a także zerowe straty ciepła. W przypadku braku energii elektrycznej nie ma ryzyka zamarznięcia przewodów i uszkodzenia pompy.

Minusem tego tupu urządzenia będzie trudniejszy montaż, a także coroczna kontrola szczelności, która wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Podsumowując, przed zakupem konkretnego typu pompy ciepła należy określić swoje indywidualne oczekiwania oraz poradzić się fachowca, czyli instalatora, który ma wiedzę i doświadczenie w tej kwestii.

W ofercie Cooper&Hunter znajdziesz modele pomp ciepła zarówno monoblock jak i split.

Znajdź dystrybutora C&H w swojej okolicy i dokonaj zakupu pompy ciepła, która spełnia Twoje oczekiwania.

Zapoznaj się z ofertą cooperhunter.pl

Cooper&Hunter Poland

kom.: 601 987 602,
emeil: [email protected]
www: cooperhunter.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz