Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Grzejniki elektryczne – korzyści z ich używania

Co jeśli na etapie budowy lub renowacji domu, do jego ogrzewania nie możemy zastosować instalacji podłogowej? Tutaj na pewno warte przemyślenia jest zastosowanie grzejników elektrycznych, które pozwalają na regulowanie temperatury w każdym z pomieszczeń osobno.

Grzejniki elektryczne — korzyści z ich używania
Grzejniki elektryczne — korzyści z ich używania [Źródło: jawo-polska.pl]

Efektywność

Grzejniki elektryczne mają bardzo wysoką sprawność, dochodzącą nawet do 100%. Całe wnętrze grzejnika jest wypełnione specjalnie zaprojektowanym wkładem KOALIT-owym, który bardzo szybko gromadzi energię, a następnie już bez pobierania energii elektrycznej przez długi czas oddaje zgromadzone ciepło. To pozwoli nam uzyskać dodatkową oszczędność energii.  Grzejniki JAWO dysponują energią cieplną natychmiast po włączeniu.

Reklama
oknonet.pl

 

Ergonomia

Jednym z ważnych zastosowań grzejników elektrycznych może być wykorzystanie takiej właśnie instalacji w budynkach wielokondygnacyjnych, gdzie pomieszczenia położone najniżej mogą wymagać zupełnie innego sterowania. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce, gdyż nie ma tutaj potrzeby tworzenia osobnego pomieszczenia na kotłownie. Odpada również kwestia kominów i rur. Do tego wszystkiego połączenie takiego ogrzewania z panelami fotowoltaicznymi zapewnia nam niezależność od dostaw środka do opału – czy to gazu, czy drewna/węgla. Dzięki temu dodatkowo oszczędzimy miejsce, w którym musielibyśmy tenże opał składować.

Specyfikacja

Pojedynczy grzejnik elektryczny dostarczany przez firmę JAWO charakteryzują się mocą od 400 do 3000 W. Tak duży wybór mocy umożliwia dokładne dopasowanie urządzenia do naszych wymogów. Warto pamiętać, że nie należy przyjmować stosowania takich samych grzejników do pomieszczeń o różnej kubaturze. Każdy grzejnik wyposażony jest w termostat dbający o odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu. Do tego mogą one być regulowane zupełnie niezależnie lub połączone w moduły i zarządzane poprzez sieć Wi-Fi. Dzięki temu wyregulujemy temperaturę zgodnie z potrzebami w każdym z pomieszczeń.

Estetyka

Grzejniki od JAWO, mimo że seryjnie białe, mogą być dostarczone w dowolnym kolorze z palety RAL. Dzięki temu nasz dom czy biuro będzie mogło utrzymać zakładany przez nas wygląd i stylistykę. Możemy również zdecydować się na rozwiązanie mobilne, które zapewnienia jeszcze większy komfort. Jest to możliwe dzięki temu, że grzejniki elektryczne podpinamy pod istniejącą już instalację elektryczną i zasilamy z gniazdka 230V. Grzejniki posiadają „żeberka” usytuowane wewnątrz płaszcza obudowy. Ułatwia to czyszczenie powierzchni grzejnika i nie zakłóca jego konwekcji, czyli cyrkulacji przepływającego przez niego powietrza.

Źródło:[jawo-polska.pl]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz