.
Reklama
targikielce.pl/
.

Saint-Gobain i Tion Renewables podpisały umowę

Grupa Saint-Gobain w Polsce i Tion Renewables AG (obecnie w trakcie zmiany nazwy z Pacifico Renewables Yield AG) podpisały długoterminową umowę PPA.

Saint-Gobain i Tion Renewables podpisały długoterminową umowę. Fot. Tion Renewables AG
Saint-Gobain i Tion Renewables podpisały umowę. Fot. Tion Renewables AG [Źródło: saint-gobain.com]

W ramach PPA, 100% zielonej energii elektrycznej produkowanej przez polskie farmy wiatrowe Tion Renewables będzie sprzedawane na rynku i wirtualnie rozliczane po stałej cenie z Saint-Gobain. Przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej z 20 turbin wiatrowych o mocy zainstalowanej ok. 52 MW wynosi ok. 190 GWh, co oznacza, że jest to jedna z największych umów PPA tego rodzaju, jaką kiedykolwiek podpisano w Polsce. Odpowiada to zasilaniu około 100 000 przeciętnych polskich gospodarstw domowych energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych każdego roku.

Reklama
oknonet.pl

 

Kamień milowy na drodze do osiągnięcia przez Saint-Gobain neutralności węglowej do 2050 roku

Umowa przyczynia się do realizacji celu Saint-Gobain, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku, a także wpisuje się w wizję Grupy, jako światowego lidera w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa. Jednocześnie wnosi ona wkład w globalne wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatu oraz ochrony zasobów naturalnych.

Ten 15-letni kontrakt, począwszy od 2025 roku, pokryje prawie 45% zapotrzebowania Saint-Gobain na energię elektryczną w Polsce. Pozwoli on zmniejszyć emisję CO2 o 135 000 ton rocznie, co odpowiada blisko 20% emisji Saint-Gobain z zakresu 1 i 2 w Polsce oraz 4% emisji CO2 Saint-Gobain z zakresu 1 i 2 w Europie.

Saint-Gobain jest liderem w walce ze zmianami klimatycznymi w swojej branży — zrównoważone wyroby i usługi stanowią 72% sprzedaży Grupy, a wszystkie rozwiązania sprzedane przez Grupę w ciągu jednego roku skutkują uniknięciem około 1 300 milionów ton emisji CO2 w okresie ich użytkowania.

Po niedawnym poparciu przez inicjatywę Science Based Targets [SBTi] zobowiązań Saint-Gobain w zakresie zredukowania emisji CO2 do 2050 roku, umowa PPA jest kolejnym dowodem na przyspieszenie realizacji przyjętej przez Grupę Mapy Drogowej Neutralności Węglowej.

Podpisanie tej ważnej dla Grupy Saint-Gobain w Polsce umowy jest dowodem konsekwentnej realizacji naszego celu nadrzędnego: „Making the world a better home” oraz planu strategicznego Grow&Impact, w obszarze naszej troski o ludzi i planetę. Jako rynkowi liderzy zrównoważonego budownictwa chcemy pokazać kierunek koniecznych zmian w ramach źródeł pozyskiwania energii. Poprzez takie i inne działania będziemy systematycznie obniżać wpływ naszej działalności przemysłowej oraz wytwarzanych wyrobów na środowisko naturalne – mówi Joanna Czynsz-Piechowiak, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce i Ukrainie

Projekt „proof of concept” dla Tion Renewables — stosowanie długoterminowych korporacyjnych umów PPA jako skutecznego narzędzia przyspieszającego transformację energetyczną

Ta przełomowa transakcja pokazuje, że długoterminowe korporacyjne umowy PPA mogą być ważnym instrumentem przyspieszającym transformację energetyczną. Z jednej strony wspierają one przedsiębiorstwa, mające duże zapotrzebowanie na energię, w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Z drugiej zaś, zapewniają producentom energii elektrycznej, takim jak Tion Renewables, stabilne i przewidywalne przychody, stając się źródłem dodatkowej elastyczności finansowej.

Cieszymy się, że możemy zostać partnerem Grupy Saint-Gobain w jej drodze do osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto. Ostatnie długoterminowe umowy z tak renomowanymi kontrahentami jak Saint-Gobain dowodzą zdolności naszego zespołu do realizacji projektów z zachowaniem najwyższych standardów profesjonalnych i pozwolą nam przeznaczyć więcej kapitału na transformację energetyczną, która jest dla nas kluczowym priorytetem -mówi Christoph Strasser, Co-CEO Tion Renewables

Źródło: [saint-gobain.com]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz