Reklama
https://h2poland.com.pl/

Columbus wypracował dodatni wynik operacyjny w sierpniu

Columbus Energy poprawił miesięczne wyniki. W sierpniu Spółka osiągnęła prawie 44 mln zł przychodów, czyli najwięcej odkąd weszła w życie nowa ustawa prosumencka, i zanotowała dodatni wynik EBITDA.

Columbus wypracował dodatni wynik operacyjny w sierpniu
Columbus wypracował dodatni wynik operacyjny w sierpniu [Źródło: columbusenergy.pl]

Jak wynika z raportu miesięcznego Columbus Energy, sprzedaż produktów w sierpniu była lepsza niż w lipcu. Przychody Spółki w minionym miesiącu wyniosły 43,6 mln zł, a wyraźny udział w ich strukturze zaczęły odgrywać pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych. W sierpniu przychody z tego segmentu wyniosły 12,4 mln zł, czyli stanowiły 28% całości przychodów, podczas gdy jeszcze w czerwcu było to zaledwie 5,2 mln zł, czyli 18% przychodów. W minionym miesiącu Spółka zanotowała też dodatni wynik EBITDA.

Reklama
oknonet.pl

 

Po dwóch miesiącach trzeciego kwartału wypracowaliśmy dodatni wynik operacyjny, zarówno w działalności podstawowej, jak i w biznesie farm fotowoltaicznych. Redukcja kosztów stałych, praca nad marżowością (szczególnie po stronie kosztów zmiennych) oraz odbudowywanie wartości sprzedaży przynoszą wymierne efekty, które z każdym kolejnym miesiącem powinny być coraz lepsze. Szczegółowe dane oraz wartość EBITDA w omawianym okresie zaprezentujemy w raporcie za trzeci kwartał, tj. 14 listopada – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

W komentarzu do raportu miesięcznego Zarząd zapowiada, że wrzesień będzie wymagający dla Spółki, która przygotowuje się do refinansowania znacznej części zadłużenia w drodze sprzedaży części farm fotowoltaicznych, nad czym Columbus obecnie pracuje.

To będą duże ruchy kapitałowe, które przyniosą poprawę struktury bilansu, tak ważnej w kontekście planowanych strategicznych inwestycji. Czekają nas zatem skomplikowane operacje biznesowe, będące sporym wyzwaniem, ale też jednym z ostatnich obszarów transformacji naszej organizacji w lżejszą, bardziej skoordynowaną i zyskowną – wyjaśnia Dawid Zieliński.

Pod koniec bieżącego roku Zarząd Spółki planuje zaprezentować nową strategię, uwzględniającą doświadczenia w ekspansji zagranicznej w Republice Czeskiej, a być może również plany dotyczące działalności w kolejnych krajach.

Najbliższe miesiące będą nadal przybliżać Columbus do wyników z 2020 r., natomiast poziom dojrzałości firmy jest już zupełnie inny. I na tym fundamencie będziemy budować długoterminową strategię Columbus – dodaje Prezes Spółki.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz