.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Grzejniki JAWO na Polskiej Stacji Polarnej w Spitsbergenie

Ogrzewanie elektryczne znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania klasycznych rozwiązań. Zyskujące na popularności instalacje fotowoltaiczne podnoszą aspekt energooszczędności. Grzejniki JAWO oddają ciepło w ekstremalnych warunkach, jakie panują na Polskiej Stacji Polarnej w Spitsbergenie.

Grzejniki JAWO na Polskiej Stacji Polarnej w Spitsbergenie
Grzejniki JAWO na Polskiej Stacji Polarnej w Spitsbergenie Źródło: jawo-polska.pl

Grzejnik JAWO nie jest jak klasyczny akumulacyjny piec. Nie potrzebuje nocnego ładowania i specjalnej taryfy u dostawcy energii. Ma bardzo wysoką sprawność, dochodzącą nawet do 100%. Grzejnik po włączeniu szybko staje się ciepły i potrzebuje niewiele czasu na skumulowanie energii. Po pierwszym nagrzaniu pomieszczenia do zadanej temperatury wyłącza się i następnie bez pobierania energii oddają ciepło do otoczenia. Następna praca to już tylko cykliczne załączanie się na kilka minut, aby podładować sobie wkład i podtrzymać raz wypracowaną temperaturę. Suma tych małych załączeń to około 6-7 h/ dobę przy uwzględnieniu mocy grzejnika odpowiednio dobranego do kubatury pomieszczenia oraz termoizolacyjności budynku.

Reklama
oknonet.pl

 

Ergonomia

Do zasilania wystarczy klasyczne gniazdko elektryczne, co ułatwia możliwość zamontowania grzejnika w pomieszczeniu i eliminuje potrzebę budowania klasycznej instalacji zasilającej grzejnik o czynnik cieplny. Użycie grzejników elektrycznych pozwoli również zaoszczędzić miejsce jeśli nie ma osobnego pomieszczenia na kotłownie. Wyeliminowana jest również kwestia kominów i rur. Grzejnik oferuje poza klasyczną możliwością montażu na ścianie mobilny charakter dzięki dostępnym akcesoriom. Cecha ta może zostać doceniona jeśli źródło ciepła ma znajdować się w konkretnym miejscu lub przy ogrzewaniu pomieszczeń sezonowo. Grzejniki posiadają usytuowane wewnątrz płaszcza obudowy kanały cyrkulacyjne. Ułatwia to czyszczenie powierzchni grzejnika i nie zakłóca jego konwekcji.

Technologia i specyfikacja

Technologia i użyte materiały do budowy grzejników zapewnia niezawodność i energooszczędność. Aluminium to bardzo dobry przewodnik ciepła, odporny na czynniki powodujące korozję. Wkłady KOALIT-owe charakteryzują się szybkim akumulowaniem energii cieplnej i długotrwałym oddawania jej bez użycia energii elektrycznej. Firma JAWO oferuje grzejniki o różnej mocy od niewielkich jednostek 400 W do najwydajniejszych o mocy  3000 W. Tak duży wybór umożliwia dokładne dopasowanie urządzenia do kubatury i termiki budynku, co jest wyjątkowo istotnym aspektem, o którym należy pamiętać przed zakupem. Każdy grzejnik wyposażony jest w termostat dbający o odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu, precyzyjnie podtrzymując zaprogramowaną temperaturę. Do tego grzejniki JAWO mogą być regulowane zupełnie niezależnie lub połączone w moduły i zarządzane poprzez sieć Wi-Fi. Dzięki temu otrzymujemy pełną kontrolę nad temperaturą w każdym pomieszczeniu wedle potrzeb.

Grzejniki nie muszą być białe

Grzejniki od JAWO, mimo że seryjnie białe, mogą być opcjonalnie dostarczone w dowolnym kolorze z palety RAL. Dzięki temu dom czy biuro będzie mogło utrzymać zakładany przez nas wygląd i stylistykę.

Normy i certyfikaty

Grzejniki Jawo spełniają certyfikaty i normy wymagane w Polsce i na terenie UE:

  • VDE 0700-1
  • EN 60335-30
  • EN 60335
  • IP24 ErP-REady

Ciekawostki

Zasada działania grzejnika JAWO

Grzejniki Jawo są wytwarzane ręcznie w niemieckiej fabryce w miejscowości Darmstadt. Każdy element jest kontrolowany pod względem jakości. Na podzespoły grzewcze udzielana jest 15-letnia gwarancja i 2-letnia na elektronikę.

 

Grzejniki Jawo od ponad 8 lat ogrzewają Polską Stację Polarną HORNSOUND w Spitsbergenie.

 

 

Źródło: jawo-polska.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz