Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Zadbaj o ciepłą atmosferę w Święta i w Nowym Roku

W okresie świątecznym, kiedy dom wypełniony jest rodzinną atmosferą, prezentami pod choinką i aromatem pieczonych ciast, szczególnie ważna jest potrzeba stworzenia przytulnego i ciepłego otoczenia. W tym szczególnym okresie warto upewnić się, aby niedogrzane pomieszczenia nie zepsuły uroczystej aury, w czym wydatnie pomogą nowoczesne urządzenie grzewcze.

Zadbaj o ciepłą atmosferę w Święta i w Nowym Roku
Zadbaj o ciepłą atmosferę w Święta i w Nowym Roku

Komfortowe ciepło zimą

Idealnym rozwiązaniem, ze względu na efektywność i koszty eksploatacyjne, jest pompa ciepła powietrze-woda. Tego typu urządzenie klasy premium HPA-O 13 zostało nieodpłatnie zainstalowane przez firmę Stiebel Eltron w budynku Beskidzkiej Grupy GOPR na Hali Miziowej, prawie 1300 m n.p.m. Dzięki pompie ciepła udało się polepszyć warunki pracy ratowników i dać im niezbędny komfort w chwilach pomiędzy akcjami górskimi.

Urządzenie pracuje wydajnie nawet w bardzo niskich temperaturach, co na tej wysokości zimą zdarza się często. Z kolei dzięki wysokim temperaturom zasilania do 65 °C zapewnia komfort ciepłej wody i ogrzewanie także przez klasyczne grzejniki. Ważna jest również niska emisja hałasu 55 dB. W trybie nocnym (funkcja „Silent Mode”) istnieje możliwość jej dodatkowego wyciszenia. Po skomunikowaniu z domową siecią internetową steruje się nią z poziomu smartfona (pod warunkiem posiadania opcjonalnych dodatkowych komponentów). Pompa ciepła powietrze-woda Stiebel Eltron serii HPA-O 13 Premium dostosowana jest do każdego typu budownictwa: począwszy od jednorodzinnego, a skończywszy na komercyjnym – zarówno dla nowych, jak i modernizowanych obiektów.

Wydajne i oszczędne ogrzewanie elektryczne

Jeśli jednak potrzebujemy ogrzewania uzupełniającego lub przejściowego w chłodniejsze dni, idealnie sprawdzą się elektryczne urządzenia grzewcze. Są bardzo łatwe w montażu i eksploatacji, działają szybko, wydajnie i co ważne przy obecnych cenach energii – są oszczędne.

Od wielu lat znane i popularne są piece akumulacyjne. Energia elektryczna pobrana podczas trwania tańszej taryfy energetycznej akumulowana jest w rdzeniu urządzenia, a następnie oddawana do pomieszczenia przy współpracy wentylatora. Dzięki nowoczesnym technologiom współczesne piece są nawet o 20 proc. wydajniejsze niż starsze modele.

Przyjazne dla środowiska izolacje minimalizują straty cieplne. Z kolei wkłady akumulacyjne o dużej pojemności cieplnej, grzałki ze stali nierdzewnej oraz szereg regulatorów i sterowników pogodowych stanowią o uniwersalności pieców akumulacyjnych. Koszty ogrzewania można łatwo i dokładnie wyliczyć poprzez licznik energii elektrycznej, a same urządzenia nie wymagają kosztownych przeglądów i konserwacji. Do niedawna piece akumulacyjne były kojarzone z urządzeniem o dużych rozmiarach, które musi stać na podłodze. Tymczasem w tej chwili dostępne są zarówno modele standardowe, jak i płaskie, niskie, wiszące, które zaprojektowano z myślą o nietypowych miejscach, czy wnękach.

Przykładem klasycznego dynamicznego pieca akumulacyjnego Stiebel Eltron jest seria standard SHF. Natomiast seria Stiebel Eltron SHS to kompaktowe piece akumulacyjne nowej generacji będące płaskim wariantem modeli SHF. Dzięki zmniejszonej głębokości 21,8 cm szczególnie polecane są do montażu ściennego. Dostępna jest także wersja Stiebel Eltron SHL, która charakteryzuje się obniżoną wysokością (49 cm) do montażu stojącego lub na ścianie.
Wszystkie modele przeznaczone są do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Szybkie i sprawne ogrzewanie – grzejniki i konwektory oferują wiele

Świetnie w dobrze izolowanych budynkach, a także jako ogrzewanie uzupełniające i przejściowe w chłodniejsze dni, sprawdzają się elektryczne grzejniki konwektorowe. Ogrzewają powietrze poprzez naturalną konwekcję, czyli samoistną wymianę ciepła, w której cieplejsze powietrze unosi się ku górze.

Nowoczesne konwektory posiadają adaptacyjny regulator temperatury pomieszczenia z algorytmami „uczenia się”. Intuicyjny panel sterowania z czytelnym ekranem LCD umożliwia precyzyjną kontrolę temperatury pomieszczenia z dokładnością do 0,5°C. Posiada on również programator tygodniowy, wyłącznik czasowy i funkcję wykrywania otwartych okien, które oprócz wysokiego komfortu cieplnego, zapewniają oszczędność energii. Przykładami najnowocześniejszych rozwiązań tego typu są elektryczne grzejniki konwektorowe Stiebel Eltron CON Premium. Jeśli w pomieszczeniu jest niewiele miejsca, a potrzeba wydajnego grzejnika elektrycznego, to idealne będą konwektory Stiebel Eltron CWM P i CWM U. Dzięki wyjątkowo smukłej konstrukcji dyskretnie integrują się z otoczeniem, co sprawia, że jest to doskonała propozycja do małych pomieszczeń. Przy głębokości zaledwie 10 cm zapewniają doskonały komfort cieplny. Jeśli potrzebny jest wszechstronny grzejnik elektryczny, który nie będzie zawieszony na ścianie, to doskonałym wyborem jest model Stiebel Eltron CWM M-F. Konstrukcja ustawiana na nóżkach z kółkami sprawia, że ten niewielki konwektor może być używany praktycznie wszędzie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem cechuje się model konwektora wiszącego Stiebel Eltron z technologią Dual Therm CND. Łączy on zasadę konwekcji z zastosowaniem promiennika, który wytwarza ciepło, emitując promieniowanie. Efekt jest spektakularny, konwektory CND oferują bardzo wysoki komfort, przy jednoczesnym szybszym nagrzewaniu pomieszczenia oraz niższym zużyciu energii. Tego typu rozwiązanie jest doskonałe do dobrze izolowanych, nowych oraz modernizowanych budynków.

Wiszący ogrzewacz szybko nagrzewający Stiebel Eltron CK Premium to nowoczesne urządzenie, którego konstrukcja zoptymalizowana została pod kątem niskiej emisji dźwięku. Urządzenie wyposażono w cichobieżny wentylator, który jest bardzo wydajny, a przy tym pracuje nadzwyczaj cicho. Dodatkowo posiada tryb „silent mode”, w którym można zredukować moc ogrzewacza oraz prędkość wentylatora. W ten sposób CK Premium staje się jednym z najcichszych urządzeń w swojej klasie i jest przy tym wystarczająco wydajne, żeby bez problemu ogrzać całe pomieszczenie.

Jeśli potrzebny jest przystępny cenowo grzejnik elektryczny do szybkiego ogrzewania pomieszczeń idealny będzie model Stiebel Eltron CK Trend LCD. To niewielkie urządzenie pracuje niezwykle wydajnie, przy tym nie ma prawie żadnych wymagań. Wystarczy zawiesić je na ścianie i podłączyć do zasilania.

Urządzenia grzewcze odgrywają kluczową rolę nie tylko w podtrzymywaniu przyjemnej temperatury, ale także w kształtowaniu świątecznej atmosfery. Bez względu na wybór konkretnego rozwiązania, ważne jest, aby spełniało ono oczekiwania całej rodziny, tworząc przy tym wyjątkowy klimat, który sprzyja tworzeniu rodzinnej wspólnoty i błogiemu spędzaniu czasu podczas świątecznych wieczorów.

STIEBEL ELTRON POLSKA SP Z O O
Działkowa 2
02-234 Warszawa
tel. 223956716
www:stiebel-eltron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz