Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Menlo Electric wspiera instytucje dziecięce, budując instalacje fotowoltaiczne obniżające roczne koszty energii elektrycznej o ponad 50%

Firma Menlo Electric zainstalowała już 395 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 151,4 kW w ramach sześciu projektów CSR. Wspólnie z 9 partnerami zredukowali roczne koszty energii elektrycznej o 50% oraz emisję CO2 o 3869 ton w ciągu 25 lat w obiektach objętych współpracą.

Menlo Electric wspiera instytucje dziecięce, budując instalacje fotowoltaiczne obniżające roczne koszty energii elektrycznej o ponad 50%
Menlo Electric wspiera instytucje dziecięce, budując instalacje fotowoltaiczne obniżające roczne koszty energii elektrycznej o ponad 50% [źródło: www.menlo.pl]

Menlo Electric, najszybciej rozwijający się dystrybutor komponentów fotowoltaicznych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), z radością dzieli się wynikami pierwszego roku realizacji programu CSR „Energy to power your future”. Program ten ma na celu wsparcie realizacji projektów fotowoltaicznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w krajach europejskich, a w przyszłości także w innych regionach.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest głęboko zakorzeniona w wartościach Menlo Electric. W ramach naszego programu CSR „Energy to power your future”, przekazujemy darmowe instalacje fotowoltaiczne dla placówek opiekuńczych i edukacyjnych. W ciągu roku działalności programu wsparliśmy już 6 szkół, szpitali i innych instytucji, przekazując im elektrownie słoneczne o łącznej mocy 151,4kW – mówi Krystyna Kacperska, Marketing Manager w Menlo Electric.

Dodatkowo w ramach zaangażowania Menlo Electric w zrównoważony rozwój i CSR, firma nawiązała współpracę z Fundacją Energy Act for Ukraine w celu zainstalowania elektrowni słonecznych w 10 szpitalach i szkołach w Ukrainie. Te instalacje będą łącznie generować 300 kW czystej i odnawialnej energii, zapewniając niezawodne źródło zasilania instytucji. Głównym celem projektu jest zminimalizowanie przerw w dostawie prądu w ww. obiektach, co umożliwi szkołom i szpitalom wykorzystanie zgromadzonej energii podczas zakłóceń spowodowanych częstymi atakami na system energetyczny Ukrainy w czasie trwającej wojny.

W pierwszym roku wspomnianego programu CSR firma pomyślnie zakończyła sześć projektów w różnych krajach. Oto najważniejsze szczegóły dotyczące tych instalacji:

  • Najnowszy projekt Menlo Electric został zrealizowany w Płowdiw w Bułgarii na szkole Aleko Konstantinov z 1908 roku. Instalacja została wykonana we współpracy z Jinko Solar i Elsol.
  • W Ukrainie firma Menlo Electric wraz Fundacją Energy Act for Ukraine, a także firmami Garnier i Unisolar zainstalowała w maju 2023 roku instalację fotowoltaiczną w Obwodowym Szpitalu Dziecięcym w Czernihowie. Ten nowoczesny hybrydowy system fotowoltaiczny służy obecnie jako niezawodne zasilanie rezerwowe, dzięki czemu szpital może działać nawet przez 8 godzin wyłącznie przy wykorzystaniu zmagazynowanej w bateriach energii słonecznej. Dodatkowo instalacja umożliwia szpitalowi osiągnięcie niezależności energetycznej od sieci nawet w trudnych warunkach.
  • W marcu 2023, firma zainstalowała stację solarną w placówce socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim w Polsce, przy współpracy z Jinko Solar. Instalacja pozwala placówce zaoszczędzić ponad 70% kosztów energii elektrycznej i przeznaczyć środki na dodatkowe programy prozdrowotne dla podopiecznych placówki.
  • W Rumunii, firma współpracowała z Jinko Solar, Sungrow i Elsaco Group przy instalacji stacji solarnej w Zespole Usług Mieszkaniowych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Piatra Neamț. Projekt został zakończony w styczniu 2023 roku i obecnie pomaga zaspokoić ponad 50% zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną.
  • Firma wsparła także instalację w grudniu 2022 roku w Schronisku Pegasus w Musułach. Projekt został zrealizowany wspólnie z Jinko Solar i Polenergia Fotowoltaika.
  • Pierwsza instalacja powstała z kolei we współpracy z Jinko Solar i Sungrow w szkole podstawowej nr 15 w Sosnowcu w czerwcu 2022 roku. Ta instalacja każdego miesiąca zapewnia połowę energii elektrycznej niezbędnej do funkcjonowania tej placówki.

 

Plovdiv Bulgaria

 

Zaangażowanie Menlo Electric w projekty społecznej odpowiedzialności biznesu idealnie wpisuje się także w wartości Jinko Solar, ponieważ naszym celem jest nie tylko wspieranie finansowe obiektów, ale także budowanie zrozumienia i znaczenia zielonej energii wśród młodszego pokolenia. Razem możemy wprowadzać pozytywne zmiany i inspirować zrównoważoną przyszłość – mówi Marcin Jędrachowicz, Sales Manager na Europę Wschodnią w Jinko.

W Sungrow zawsze jesteśmy żywo zainteresowani projektami mającymi na celu zapewnienie dostępu do zielonej energii wszystkim potrzebującym. Takie jest też nasze motto: „Czysta energia dla wszystkich” – dodaje Adam Hrycz, Distribution Sales Manager w Sungrow.

Menlo Electric nadal angażuje się we wdrażanie zrównoważonych inicjatyw i planuje w najbliższej przyszłości kontynuować realizację przynajmniej jednego nowego projektu na kwartał w różnych krajach regionu EMEA. Menlo Electric zaprasza do współpracy wszystkie firmy i organizacje zainteresowane przystąpieniem do programu „Energy to Power Your Future”.

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Wołoska 5, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 800 003 010
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz