Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Falowniki Solplanet sercem ogromnej instalacji fotowoltaicznej w Turcji

W gminie Kayseri w środkowej Anatolii w Turcji została zakończona budowa elektrowni fotowoltaicznej składającej się z 13 tysięcy modułów oraz 51 falowników Solplanet, każdy o mocy 100 kW.

Falowniki Solplanet sercem ogromnej instalacji fotowoltaicznej w Turcji
Falowniki Solplanet sercem ogromnej instalacji fotowoltaicznej w Turcji

Głównym celem inwestycji jest zmniejszenie kosztów zasilania oczyszczalni ścieków, a także ochrona zdrowia mieszkańców poprzez inwestowanie w zielone rozwiązania energetyczne. Powstała właśnie instalacja dostarczy 11 GWh energii rocznie.

Zainstalowane w Kayseri panele słoneczne obsługiwane są przez trójfazowe falowniki z serii Aquarius. Te wprowadzone na rynek w 2022 roku urządzenia mają moc od 80 do 110 kW i przeznaczone są do zastosowań przemysłowych. Dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania cieniem „ShadeSol” umożliwiają maksymalną produkcję energii nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Instalacja w Turcji jest przykładem jednej z farm fotowoltaicznych, jakie zostały zbudowane w tym roku. Jest też kolejnym potwierdzeniem, że na falownikach Solplanet można polegać. Ich praca jest stabilna, wydajna i dostosowana do potrzeb inwestycji na dużą skalę. Ważną częścią zaproponowanych przez nas inwerterów jest nasz autorski system zarządzania instalacją, wykorzystujący urządzenia Ai-Logger 1000, pozwalający na monitorowanie i zarządzanie nawet 80 falownikami jednocześnie – wyjaśnia Sylwia Koza, Regional Marketing Director w Solplanet.

Wszystkie falowniki Solplanet, także te z serii Aquarius, są dostępne na polskim rynku.

Solplanet

tel. +48 13 492 61 09
e-mail: [email protected]
www: solplanet.net/pl
facebook: SolplanetPolska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz