.
Reklama
ceo-shop.pl
.

Fotowoltaika w net-billingu

Jak będzie kształtował się popyt na rozwiązania z zakresu OZE przez klientów indywidualnych w Q3 i Q4 2022? W które rozwiązanie najlepiej zainwestować na początku? W jaki sposób rosnąca inflacja i ceny poszczególnych surowców energetycznych będą oddziaływać na popyt w kolejnych miesiącach? Czy net-billing nadal będzie odstraszał Inwestorów? Odpowiadamy!

Fotowoltaika w net-billingu
Fotowoltaika w net-billingu

 

Reklama
oknonet.pl

Popyt na rozwiązania OZE w najbliższych miesiącach nadal będzie rósł. Wzrostów spodziewamy się szczególnie w przypadku fotowoltaiki i pomp ciepła. Wpływa na to wiele czynników, jak chociażby obecna sytuacja związana ze wzrostami cen energii, surowców do ogrzewania domów, czy problemy z dostawami gazu, węgla itd. Polacy boją się, że nie będą mieli czym ogrzać swoich domów. – mówi Adam Bartoszek Dyrektor Sprzedaży i Członek Zarządu Vosti.

Klienci indywidualni jeszcze bardziej odczują pozytywny wpływ inwestycji w rozwiązania OZE, ponieważ wzrasta ich opłacalność. Im coś się bardziej opłaca, tym większe zainteresowanie tematem. Mimo doniesień medialnych i straszenia, że fotowoltaika w nowym systemie nie będzie się opłacać, aktualna stopa zwrotu z fotowoltaiki w net-bilingu jest najkrótsza w historii!

Polacy najchętniej wybierają duet fotowoltaika plus pompa ciepła. To idealne połączenie w obecnej sytuacji, gdy drożeje nie tylko prąd, ale również węgiel czy gaz, stosowany do ogrzewania domów. W drugiej kolejności Polacy rozważają zakup magazynu energii, dziś nie jest to jeszcze produkt pierwszej potrzeby, jak pompa ciepła czy fotowoltaika, jednak po okresie przejściowym, od lipca 2024, gdy wejdziemy w system rozliczania godzinowego, produkt ten zdecydowanie zyska na znaczeniu. Aktualnie mamy wiele dofinansowań, które pozwalają obniżyć koszty takich inwestycji, to również warto brać pod uwagę!

Mimo, że inflacja i rosnące ceny surowców energetycznych, wywołują negatywne emocje u większości Polaków, to jeśli chodzi o sam rynek i branżę OZE, efekt jest raczej pozytywny.

Im większe wzrosty inflacji i cen surowców, tym większa opłacalność w inwestowanie w OZE. Posiadając oszczędności lepiej postawić na fotowoltaikę czy pompę ciepła, niż trzymać je na koncie, lub w przysłowiowej skarpecie. Stopa zwrotu z fotowoltaiki jest obecnie na poziomie około 20%, to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możemy podjąć biorąc pod uwagę rosnącą inflację i ceny. Net-billing jest atrakcyjny i z naszej perspektywy wcale nie odstrasza. Po prostu jest to inny system rozliczania. Kluczowe jest poznanie tego rozwiązania i zrozumienie zasad działania. – komentuje Bartoszek.

W Vosti stawiamy właśnie na edukację, doradztwo dla klienta i poinformowanie go o tym, jak wygląda nowy system rozliczania. Kluczem jest odpowiednia edukacja i zrozumienie zasad działania net-billingu. Wiele osób nadal nie posiada wiedzy, jak działa nowy system. Im więcej edukacji rynku, tym szybciej fotowoltaika w net-billingu będzie się rozwijała. – dodaje ekspert Vosti.

Polecamy również: Fotowoltaika NIGDY nie była tak opłacalna jak dzisiaj! Net-metering i net-billing – porównanie

Więcej informacji na www.vosti.pl

Kontakt:
Kamila Miciuła – Szlachta – PR Manager Vosti
e-mail: [email protected]
tel.: 506 858 403

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz