Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Hybrydowa pompa ciepła – ekologiczne i wydajne źródło ogrzewania

Rosnące ceny paliw sprawiają, że nie warto stawiać wyłącznie na jedno źródło energii. Najlepsze rozwiązanie to hybrydowe pompy ciepła.

Hybrydowa pompa ciepła – ekologiczne i wydajne źródło ogrzewania
Hybrydowa pompa ciepła – ekologiczne i wydajne źródło ogrzewania [Źródło: immergas.pl]

Świadomość ekologiczna Polaków, z roku na rok, staje się coraz wyższa. Konsekwencją tego jest to, że coraz więcej osób szuka ekologicznych rozwiązań, które można wprowadzić do codziennego życia. Jednym z takich rozwiązań jest hybrydowa pompa ciepła. To system grzewczy, który doskonale łączy proekologiczne działanie z wydajnością.

Świadomość ekologiczna Polaków, z roku na rok, staje się coraz wyższa. Konsekwencją tego jest to, że coraz więcej osób szuka ekologicznych rozwiązań, które można wprowadzić do codziennego życia. Jednym z takich rozwiązań jest hybrydowa pompa ciepła. To system grzewczy, który doskonale łączy proekologiczne działanie z wydajnością.

Czym jest hybrydowa pompa ciepła?

Hybrydowa pompa ciepła to połączenie w jednym układzie dwóch urządzeń, które umożliwiają ogrzewanie pomieszczeń i podgrzewanie wody. Hybrydowa pompa ciepła składa się z pompy powietrze-woda i kotła kondensacyjnego. Pompa powietrze-woda wykorzystuje energię odnawialną, natomiast w przypadku kotła, paliwem jest gaz.

2 4

Jak działa hybrydowa pompa ciepła?

Działanie systemu składającego się z pompy ciepła powietrze-woda, zintegrowanej z gazowym kotłem kondensacyjnym, opiera się na integralności i współdziałaniu. Najczęściej jest tak, że instalacja sama decyduje, które urządzenie – pompa czy kocioł – powinno w danym momencie pracować. Wszystko zależy od tego, jaka forma ogrzewania będzie w danym momencie wydajniejsza i bardziej opłacalna. Hybrydowa pompa ciepła Magis COMBO V2 to inteligentne urządzenie, które uzależnia swoje działanie od panujących warunków pogodowych. Na tej podstawie decyduje o pracy pompy ciepła lub kotła gazowego, zapewniając wysoką efektywność pracy całej instalacji grzewczej.

Hybrydowa pompa ciepła – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Korzystanie z hybrydowej pompy ciepła wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim, chodzi tu o proekologiczny i ekonomiczny aspekt tego rozwiązania. Hybrydowa pompa ciepła to prosty sposób na zredukowanie emisji dwutlenku węgla. Ciepło jest pobierane ze źródła, które w danym momencie jest bardziej energooszczędne, (najczęściej z pompy ciepła). Co więcej, konstrukcja systemu grzewczego ma charakter elastyczny. Oznacza to, że pracę układu można dostosować do cen paliw lub warunków atmosferycznych.

Warto wspomnieć również o aspekcie ekonomicznym korzystania z hybrydowych rozwiązań. Hybrydowa pompa ciepła pozwala efektywniej zarządzać energią. Wykorzystuje źródła ciepła dostosowane do panujących okoliczności, np. latem może czerpać energię z paneli fotowoltaicznych, które o tej porze roku są najbardziej wydajne, a gdy ich wydajność znacząco spadnie, system automatycznie przełącza się na kocioł gazowy. W ten sposób, system hybrydowy przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania budynku i podgrzewania wody, skutecznie zastępując urządzenia o wysokich kosztach eksploatacji, np. kotły na olej opałowy.

Hybrydowa pompa ciepła – wydajne źródło ogrzewania

Hybrydowa pompa ciepła uchodzi za jedno z najwydajniejszych źródeł ogrzewania. Pompa ciepła jest w stanie wytworzyć do pięciu razy więcej energii cieplnej, niż zużywa energii elektrycznej. Kocioł gazowy, najczęściej jest uruchamiany w przypadku ekstremalnie niskich temperatur, a więc wtedy, gdy efektywność pracy pompy ciepła jest zauważalnie niższa. Tym samym, przy pomocy pompy hybrydowej można skutecznie ogrzać pomieszczenie, przy jednoczesnym, niskim wydatku energetycznym.

Hybrydowa pompa ciepła – dlaczego warto z niej korzystać?

Pisaliśmy już o najważniejszych korzyściach, wynikających z użytkowania hybrydowych pomp ciepła, a mianowicie o proekologicznych i ekonomicznych zaletach tego rozwiązania. Jednak to nie wszystko. Dlaczego jeszcze warto postawić na hybrydowy system do domu?

  • Elastyczność i wygoda obsługi

System hybrydowy jest bezobsługowy. Działa w sposób automatyczny, a więc samodzielnie dobiera optymalne w danym momencie źródło energii. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie ustawienia regulatora. Z drugiej strony, system daje też użytkownikowi możliwość wyboru, które źródło ciepła ma ogrzać wodę, a które dom.

  • Rosnące ceny paliw

Wybór hybrydowej pompy ciepła wydaje się rozsądnym posunięciem, chociażby ze względu na niestabilną sytuację gospodarczą, a co za tym idzie – stale rosnące ceny paliw (w szczególności gazu i węgla). System hybrydowy pomaga w znacznym stopniu zminimalizować koszty ponoszone na ogrzanie domu.

  • Możliwość otrzymania dofinansowania

Osoby, które zdecydują się na hybrydową pompę ciepła, mogą liczyć na dofinansowanie w ramach jednego z dwóch programów: Moje Ciepło lub Czyste Powietrze. Koszt zakupu pompy ciepła wiąże się z koniecznością poniesienia sporych wydatków, dlatego uzyskanie dotacji, może być kluczowe w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie.

3 5

Źródło: immergas.pl

Immergas Polska Sp.z o.o.
ul. Dostawcza 3a
93-231 Łódź
tel. +48 42 649 36 00
e-mail: [email protected]
www: https://www.immergas.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz