Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Jak działa hybrydowa pompa ciepła Immergas?

Zależy Ci na wydajnym ogrzewaniu? Szukasz energooszczędnego rozwiązania przyjaznego dla środowiska? Potrzebujesz urządzenia, które nie tylko ogrzewa podczas mroźnych dni, ale także chłodzi, gdy doskwiera upał? Sprawdź, czym jest hybrydowa pompa ciepła i dowiedz się, jak działa.

Jak działa hybrydowa pompa ciepła Immergas?
Jak działa hybrydowa pompa ciepła Immergas? [Źródło: immergas.pl]

 

Co to jest hybrydowa pompa ciepła?

Hybrydowa pompa ciepła to rewolucyjne urządzenie, które stopniowo podbija rynek ekonomicznego i wydajnego ogrzewania. Łączy w sobie 2 różne źródła ciepła:

  • pompę ciepła powietrze-woda split,
  • gazowy kocioł kondensacyjny jedno lub dwufunkcyjny.

W jednej obudowie jednostki wewnętrznej są zintegrowane pompa oraz kompletny kocioł gazowy. Połączona jest z cichą jednostką zewnętrzną, która w żaden sposób nie wpływa negatywnie na komfort życia zarówno domowników, jak i sąsiadów.

Warto wiedzieć: W przypadku urządzeń z serii Magis COMBO V2 od Immergas klasa energetyczna dla temperatury zasilania c.o. 35°C wynosi A+++.

Hybrydowe pompy ciepła z kotłem gazowym – możliwe funkcje:

  • ogrzewanie,
  • podgrzewanie ciepłej wody,
  • chłodzenie.

Instalacja ogrzewania hybrydowego oznacza nie tylko większą wydajność i efektywność, ale również oszczędność ze względu na niezależność od cen energii oraz gazu. Powoduje mniejszą emisję spalin, co korzystnie wpływa na jakość powietrza. Choć montaż pompy hybrydowej jest droższy niż innej formy ogrzewania to już samo użytkowanie jest bardziej wydajne i generuje mniejsze koszty. Dodatkowo hybrydowe pompy ciepła Immerags objęte są bezpłatną gwarancją producenta. Należy tylko po uruchomieniu zarejestrować pompę w strefie klienta, wykonywać coroczne przeglądy, a ochrona gwarancyjna zostanie wydłużona z 2 do 5 lat.

ZESTAW MAGIS COMBO 3

Powietrzne pompy ciepła – zasady działania

Hybrydowa pompa ciepła to nie tylko ulga dla domowego budżetu, ale również korzystne rozwiązanie dla środowiska. Jej praca opiera się na wykorzystaniu odnawialnego źródła energii, jakim jest powietrze. Cykl termodynamiczny polega na parowaniu, skraplaniu, a następnie sprężaniu w zamkniętym obiegu czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła zasady działania są jasne:

  • pompa najpierw pompuje ciepło z poziomu niskotemperaturowego do wysokotemperaturowego,
  • następnie nagromadzone ciepło zostaje przekazane do systemu centralnego ogrzewania.

Urządzenie samo decyduje czy ma działać wyłącznie pompa ciepła powietrze-woda split, tylko kocioł gazowy albo oba systemy jednocześnie w zależności od ilości stopni Celsjusza. Przeważnie kocioł zaczyna wspomagać pracę pompy, gdy temperatura jest bardzo niska, wydajność spada, a zużycie prądu rośnie.

Kiedy warto wybrać hybrydową pompę ciepła z kondensacyjnym kotłem gazowym?

Wydaje Ci się, że hybrydowa pompa ciepła do dobre rozwiązanie wyłącznie dla nowoczesnych budynków lub tych w fazie budowy? Nic bardziej mylnego – urządzenie może również zastąpić przestarzały kocioł albo sprawdzić się w projektach renowacyjnych. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów.

  • W budynkach ogrzewanych przez kocioł gazowy należy zweryfikować, czy przewód kominowy nie potrzebuje modernizacji. Sytuację najlepiej oceni instalator.
  • Przed zakupem hybrydowej pompy ciepła z kondensacyjnym kotłem gazowym lepiej sprawdzić ogólne warunki techniczne budynku.
  • Trzeba ocenić zapotrzebowanie na ciepło oraz potrzeby mieszkańców.

W przypadku montażu hybrydowej pompy ciepła liczy się więc nie tylko cena urządzenia. Należy również pamiętać o pośrednich kosztach związanych z dostosowaniem budynku do technologii hybrydowej.

Źródło: immergas.pl

Immergas Polska Sp.z o.o.
ul. Dostawcza 3a
93-231 Łódź
tel. +48 42 649 36 00
e-mail: [email protected]
www: https://www.immergas.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz