Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Aio Power o fotowoltaice

Fotowoltaika to technologia, która przekształca energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Wytworzony prąd może być następnie wykorzystany do zasilania urządzeń elektrycznych w domach, firmach, czy nawet w sieciach energetycznych. Fotowoltaika jest ekologicznym i odnawialnym źródłem energii, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji ani nie zużywa zasobów naturalnych. Dzięki postępom technologicznym i obniżeniu kosztów produkcji, fotowoltaika staje się coraz bardziej popularną i dostępną formą pozyskiwania energii elektrycznej.

Aio Power o fotowoltaice
Aio Power o fotowoltaice

 

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika polega na przemianie energii słonecznej na energię elektryczną. Proces ten zachodzi dzięki zastosowaniu specjalnych modułów fotowoltaicznych, które wychwytują promienie słoneczne i generują prąd elektryczny. Następnie dzięki falownikowi, który przekształca prąd stały na zmienny, trafia on do sieci.

Jakie są koszty instalacji fotowoltaiki?

Koszt instalacji fotowoltaiki zależy od wielu czynników, takich jak wielkość instalacji, rodzaj modulów, trudność instalacji, a także ceny energii elektrycznej w danym regionie. Zwrot z inwestycji przy aktualnych cenach energii elektrycznej to 6-8 lat przy ewentualnym wzroście cen energii okres ten ulega skróceniu , długoterminowe korzyści w postaci niższych rachunków za prąd wynagradzają inwestycję.

W obszarze instalacji fotowoltaicznych AIO Power współpracuje z renomowanymi firmami (LONGI, Trina Solar, Hyundai, LG) dostarczającymi niezawodne produkty. Wszystkie dostępne systemy fotowoltaiczne są szczegółowo sprawdzane zanim trafią do klienta. Z nami macie Państwo pewność, że otrzymacie towar najwyższej jakości. Dostępne u nas modułu fotowoltaiczne występują w różnych mocach, rozmiarach i wyglądzie w zależności od potrzeb. Charakteryzuje je wysoka żywotność i sprawność gwarantowana na lata. Do każdej instalacji dobierane są falowniki zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym i w zależności od planowanej dalszej rozbudowy instalacji o magazyn energii.

AIO Power współpracuje z liderami na rynku fotowoltaicznym m.in. firmami- GoodWe, Huawei, Sungrow. Nie musicie Państwo wybierać spośród tysięcy produktów dostępnych na rynku. Mając 20-letnie doświadczenie na rynku zajmą się doborem sprzętu tak, aby działał bez zarzutu, a jego cena była adekwatna do jakości.

Dlaczego warto zainstalować moduły fotowoltaiczne?

  • Wymierne oszczędności
    Dzięki instalacji fotowoltaicznej masz własny darmowy prąd, a rachunki istotnie się obniżają już w pierwszym sezonie użytkowania.
  • Autonomiczność energetyczna
    Przy wydajnym systemie fotowoltaicznym Twoje gospodarstwo domowe lub firma może być całkowicie samowystarczalne, a podwyżki cen prądu nie będą Cię dotyczyły.
  • Długowieczność instalacji
    Wysoka wydajność modułów fotowoltaicznych i czas ich eksploatacji utrzymuje się przez kilkadziesiąt lat.

Instalacje fotowoltaiczne to inwestycja, która zawsze się opłaca!

Źródło: aiopower.pl

AIO Power Sp. z o. o.
ul. Krakowska 390
32-080 Zabierzów
tel: +48 602 580 120
e-mail: [email protected]
www.aiopower.pl
www.facebook.com/aiopower
www.linkedin.com/company/aio-power/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz