Reklama
https://h2poland.com.pl/

Elektromobilni kierowcy po raz trzeci spotkają się w Łodzi

Już 30 września w Łodzi obędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Tradycyjnie w samo południe z ulicy Piotrkowskiej wyruszy kawalkada samochodów elektrycznych, która przejedzie ulicami miasta prosto pod Łódzką Manufakturę. Organizatorami wydarzenia są Fundacja EV Klub Polska oraz Miasto Łódź.

Elektromobilni kierowcy po raz trzeci spotkają się w Łodzi
Elektromobilni kierowcy po raz trzeci spotkają się w Łodzi

Setki samochodów elektrycznych, nowości rynkowe, elektryczne rajdówki, prelekcje ekspertów i realnych użytkowników pojazdów elektrycznych. Tak będzie wyglądać tegoroczna trzecia edycja Manufaktury Nowej Mobilności, która zwieńczy tydzień z elektromobilnością w Łodzi, zapoczątkowany Kongresem Nowej Mobilności 2023 w dniach 26-28 września br. Będzie to już piąty zlot EV Klub Polska, który po raz trzeci organizowany jest w Łodzi.

Reklama
oknonet.pl

Niezmiernie się cieszę, że członkowie EV Klub Polska po raz kolejny spotkają się w Łodzi. Zgromadzeni w samo południe na ul. Piotrkowskiej, wyruszymy wspólnie ulicami miasta wprost na rynek Manufaktury. Jest to tylko początek atrakcji zaplanowanych na ostatni weekend września, ponieważ na rynku Manufaktury przez cały dzień odbędzie się szereg prelekcji oraz debat poruszających elektromobilne zagadnienia – podkreśla Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

Organizatorzy wydarzenia spodziewają się jeszcze większej frekwencji niż podczas ubiegłorocznej edycji zlotu. Niektórzy klubowicze pokonają setki, a nawet tysiące kilometrów, aby móc spotkać podczas wydarzenia i podzielić się swoimi elektromobilnymi doświadczeniami.

W Łodzi merytoryka będzie odgrywała również kluczową rolę. Każdy odwiedzający tego dnia łódzką Manufakturę będzie miał możliwość zapoznania się z elektromobilnością i porozmawiania z użytkownikami samochodów elektrycznych czy posłuchania o ich doświadczeniach i przeżyciach z życia wziętych.

EVKP 8 002

Podczas prelekcji i debat, które odbędą się w godzinach 13-17, poruszone zostaną kluczowe zagadnienia związane z rozwojem elektromobilności. Opowiemy o praktycznych doświadczeniach dotyczących najczęstszych usterek i trwałości akumulatorów, zasięgów samochodów elektrycznych czy ich ładowania. Atmosferę podgrzeje temat pożarów, który nadal wymaga wyjaśnień. A na koniec porozmawiamy o mikromobilności, która może być remedium dla wielu zakorkowanych miast – mówi Piotr Ziółkowski, Wiceprezes Fundacji EV Klub Polska.

Imprezą towarzyszącą Manufakturze Nowej Mobilności będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych, organizowany przez Fundację Normalne Miasto. Na placu Manufaktury zostaną zaprezentowane elektryczne rozwiązania z Polski, Niemiec i Holandii. Nie zabraknie też wariantów cargo, które stają się w Europie coraz popularniejsze m.in. wśród firm kurierskich.

Czym jest rower, wie każdy, ale czy każdy orientuje się, co to jest rower towarowy? Że coraz prężniej w miastach Europy działają firmy poruszające się rowerami cargo? Szacuje się, że w samej Kopenhadze jest kilkadziesiąt tysięcy rowerów towarowych i służą one głównie do transportowania dzieci do przedszkola lub do szkoły albo jakoś środek do pracy czy po zakupy – komentuje Hubert Barański, prezes zarządu fundacji Normalne Miasto – Fenomen.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zlocie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji: www.EVklub.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz