Reklama
https://h2poland.com.pl/

Powietrzne pompy ciepła OCHSNER

Nie ma się co dziwić, że powietrzna pompa ciepła jest najbardziej rozpowszechnionym systemem pompy ciepła w ogrzewaniu budynków. Powietrze i energia elektryczna są dostępne w niemal nieograniczonym stopniu. Z tego względu powietrzne pompy ciepła OCHSNER mogą być instalowane niemal wszędzie. Dzięki ich wysoce zaawansowanej technologii efektywności sprawdzają się one w nowych budynkach efektywnych energetycznie, jak i w ramach modernizacji i remontów. Powietrzne pompy ciepła OCHSNER mogą być wykorzystywane do ogrzewania i produkcji CWU, jak również – w zależności od projektu – do chłodzenia.

Powietrzne pompy ciepła OCHSNER
Powietrzne pompy ciepła OCHSNER

Przegląd produktów

Reklama
oknonet.pl

7 78

  • OCHSNER AIR 7 – 78 kW

Skonstruowane z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń z techniką split i poziomymi parownikami stołowymi urządzenia OCHSNER AIR spełniają najwyższe wymagania względem efektywności energetycznej, redukcji hałasu i niezawodności działania. Emisję hałasu można zredukować jeszcze bardziej, korzystając z pakietów SuperSilent. Temperatura zasilania wynosząca do 65°C oznacza, że urządzenia nadają się do nowego budownictwa i modernizacji, również w połączeniu z grzejnikami.

4 14 3

  • OCHSNER AIR HAWK 4 – 14 kW

Seria pomp ciepła OCHSNER AIR HAWK łączy wysoką sprawność z maksimum komfortu. Poziome parowniki stołowe OCHSNER umożliwiają pracę z bardzo niskim poziomem emisji hałasu. Hałas można stłumić jeszcze bardziej, korzystając z pakietów SuperSilent. Wentylatory i sprężarki z pełną modulacją zapewniają pracę z mocą dostosowaną do potrzeb, dzięki czemu nie jest potrzebny zasobnik buforowy.

4

  • OCHSNER AIR FALCON 6 – 10 kW

OCHSNER AIR FALCON to ekonomiczne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych z ogrzewaniem płaszczyznowym lub grzejnikowym oraz biwalentnych systemów grzewczych. Dzięki możliwości korzystania z technologii OCHSNER pompa ta odznacza się bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Atrakcją tej serii jest zaawansowany technicznie regulator OCHSNER TRONIC SMART. Zapewnia on wygodne i przyszłościowe sterowanie oraz umożliwia zdalny serwis.

5

Przepis firmy OCHSNER na sukces! Optymalna realizacja techniczna prostej zasady podstawowej

Zasada działania wszystkich powietrznych pomp ciepła jest identyczna. Wentylator zasysa powietrze zewnętrzne, które za pośrednictwem wymiennika ciepła powoduje odparowanie czynnika roboczego w pompie ciepła. Obieg pompy ciepła podnosi jego temperaturę w efekcie sprężenia w sprężarce zasilanej energią elektryczną na wyższy poziom. W wymiennikach ciepła energia jest przenoszona do wody, która następnie jest wykorzystywana do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Istotne znaczenie mają szczegóły w różnicach – wysoce efektywna technologia OCHSNER sprawia, że również w zimnym powietrzu zewnętrznym nadal jest dostatecznie dużo energii, którą można wykorzystać do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Do tego celu stosowany jest czynnik roboczy z bardzo niskim punktem wrzenia. Wszystkie elementy muszą być przede wszystkim optymalnie do siebie dostosowane i muszą idealnie współpracować. Dzięki temu w przypadku powietrznej pompy ciepła OCHSNER można polegać na najwyższej efektywności przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Prostsze urządzenia otwierające paletę produktów pracują z wentylatorami pionowymi służącymi do zasysania powietrza. W przypadku instalacji najwyższej klasy firma OCHSNER stawia na parowniki stołowe z wysokiej jakości wentylatorami zamontowanymi poziomo. Zapewniają one najwyższą wydajność i pracują ciszej.

6

Badania i rozwój OCHSNER

Chcąc pozostać w czołówce technologicznej, firma OCHSNER inwertuje co roku blisko 6 procent swoich obrotów w badania i rozwój.

7

Dobry ton OCHSNER! Utrzymywanie minimalnego poziomu hałasu

Nie można całkowicie uniknąć hałasu wytwarzanego przez wentylatory zasysające powietrze. Tanie instalacje mogą być bardzo głośne, na co mogą uskarżać się sąsiedzi lub zakłócać ciszę nocną domowników. Należy również przestrzegać regionalnych przepisów dotyczących ochrony przed hałasem. Parowniki stołowe OCHSNER z wentylatorami zamontowanymi poziomo regularnie zdobywają najlepsze noty w kategorii hałasu w niezależnych testach. Pracują one niezmiernie cicho. W przypadku powietrznych pomp ciepła premium serii OCHSNER Air Hawk i Air Eagle użytkownik korzysta dodatkowo z zalet technologii inwerterowej. Technologia ta jest odpowiedzialna za bezstopniowe dostosowywanie zarówno mocy sprężarki, jak i prędkości obrotowej wentylatora do bieżącego zapotrzebowania na ciepło. Przekłada się to na znacznie efektywniejszą i cichszą pracę. Specjalny tryb Silent Moda pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć moc o określonych porach. Dodatkowo dostępne są dźwiękochłonne obudowy do jednostek zewnętrznych.

8

 

 

Zalety produktów OCHSNER związane z montażem! Sprawna instalacja, bezpieczne uruchomienie

Montaż powietrznej pompy ciepła OCHSNER nie wymaga wiercenia otworów ani układania kolektorów. Dlatego instalacja przebiega sprawniej i łatwiej niż w systemach, w których źródłem ciepła jest grunt lub woda gruntowa. Zajmujące niewiele miejsca jednostki wewnętrzne są tylko nieco większe niż chłodziarka i można je bez problemu ustawić w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym lub w korytarzu. Jednostki zewnętrzne stawia się w ogrodzie lub montuje na dachach garaży lub dachach płaskich. Przygotowane przyłącza ułatwiają łączenie z istniejącymi instalacjami grzewczymi i instalacjami ciepłej wody. W zakresie uruchomienia, serwisowania i konserwacji na terenie całego kraju dostępny jest serwis OCHSNER.

9

 

10

Różnorodność produktów OCHSNER! Samodzielny dobór wzornictwa jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej

Powietrzna pompa ciepła ma nie tylko odpowiadać wymaganiom technicznym, lecz również optycznie idealnie wpasowywać się w wygląd domu. Dlatego jednostki zewnętrzne serii Air Hawk i Air można dobrać zgodnie z własnym gustem kolorystycznym. Oprócz kolorów standardowych, którymi są szary antracytowy, biały drogowy lub białe aluminium, można wybierać z oferty 1625 kolorów z kart wzorników RAL Classic K7 oraz RAL Design D2.

11

OCHSNER SP. Z O.O.

Pod Fortem 19
31-302 Kraków
tel. +48 608 634 439
+48 662 107692
[email protected]
OCHSNER Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz