Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Robotyzacja i automatyzacja w zakładach produkcyjnych Grupy Apator

Postęp technologiczny, który dzieje się na naszych oczach zmienia pracę firm produkcyjnych, które dzięki robotyzacji i automatyzacji stają się coraz nowocześniejsze, a ich produkcja coraz bardziej wydajna.

Robotyzacja i automatyzacja w zakładach produkcyjnych Grupy Apator
Robotyzacja i automatyzacja w zakładach produkcyjnych Grupy Apator

 

Instalowane i uruchamiane maszyny i całe linie produkcyjne, dzięki powtarzalności procesów podnoszą jakość produktów, przy jednoczesnym zwiększaniu wolumenu produkcji. W dłuższej perspektywie prowadzi to do oszczędności, dzięki wprowadzanym unowocześnieniom otrzymujemy produkty takiej samej jakości, znacznie szybciej.

Automatyzacja pozwala także zachować ciągłość pracy produkcji, ograniczając przestoje związane z rotacją lub absencją pracowników i operatorów maszyn do niezbędnego minimum.

Dzięki robotyzacji, możliwe jest optymalne wykorzystanie zasobów i przesunięcie pracowników do bardziej konstruktywnych i mniej obciążających fizycznie zadań. Za przygotowaniem, a później uruchomieniem maszyn i całych ciągów technologicznych, opartych o zautomatyzowane rozwiązania stoją inżynierowie i automatycy.

Ich kompleksowe doradztwo techniczne i wsparcie odbywa się zarówno na etapie oceny dotychczasowego funkcjonowania i pracy produkcji, ale przede wszystkim dotyczy wskazania potencjału do zmian. Rozwijający się dynamicznie przemysł oraz problemy m.in. z pozyskaniem pracowników wpływają na rozwój tego sektora działalności.

2 5

Także w Grupie Apator stawiamy na rozwiązania, które mają usprawnić i optymalizować nasze działania – doświadczenia w zakresie automatyzacji oraz robotyzacji zdobywaliśmy w naszych głównych centrach produkcyjnych.

W Ostaszewie pracuje tester elektroniki – automatyzowane urządzenie do testowania i programowania płytek PCB. Dzięki niemu możliwa jest optymalizacja tego procesu produkcji nawet o 50%.

Powstałe w naszym dziale Robotyzacji i Automatyzacji maszyny i urządzenia pracują także w Tczewie, gdzie wdrożyliśmy automat do smarowania magnesu oraz automatyczny regał windowy z półkami zasilanymi elektrycznie.

Z kolei w nowym zakładzie  w Jaryszkach k. Poznania powstała linia do montażu mechanizmu wodomierza, z pięcioma robotami oraz licząca ponad 9 metrów linia do legalizacji wodomierzy.

3 2

Oprócz automatyzacji procesów wewnątrz grupy, posiadamy kompetencje w zakresie produkcji maszyn do automatyzacji m.in. spawania, lutowania, cięcia oraz zgrzewania ultradźwiękowego tworzyw sztucznych, systemów klejenia, dozowania. Specjalizujemy się także w usprawnianiu procesów montażu zrobotyzowanego, paletyzacji i depaletyzacji, automatycznej obsługi maszyn produkcyjnych, procesów pick & place. Najnowszą realizacją będzie uruchomienie uniwersalnej zrobotyzowanej celi spawalniczej.

W firmach produkcyjnych, w każdej branży funkcjonuje wiele mechanizmów, ich sukces zależy od ich sprawności, dlatego tak ważne jest aby unowocześniać produkcję, szczególnie tam, gdzie dotyczy ona powtarzalnych seryjnych produktów. Usprawnianie procesów, jak i produkcja maszyn do automatyzacji, w konsekwencji prowadzić ma do lepszego zarządzania produkcją przez planowanie produkcji i utrzymanie ruchu.

Robotyzacja i automatyzacja to przyszłość firm produkcyjnych, które coraz częściej widzą konieczność wprowadzania unowocześnień pozytywnie wpływających na efektywność produkcji i oszczędności jej funkcjonowania.

Poznaj nasz dział Robotyzacji i automatyzacji i zobacz nasze realizacje:

 

 

Kontakt:
Mateusz Kontek
Dyrektor ds. Robotyzacji i Automatyzacji
kom. +48 506 154 002
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz