Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Zadbaj o jakość powietrza w domu – wybierz dobry oczyszczacz

Dom jest naszą oazą, miejscem w którym czujemy się bezpiecznie. Jednak nawet w domowym zaciszu może czyhać na nas sporo niebezpieczeństw – jednymi z nich są zanieczyszczenia powietrza, które przedostają do wnętrz, np. poprzez grawitacyjny system wentylacyjny. Z myślą o zdrowiu swoim i swoich najbliższych, warto zadbać o jakość powietrza w domu i zaopatrzyć się w dobry oczyszczacz.

Zadbaj o jakość powietrza w domu – wybierz dobry oczyszczacz
Zadbaj o jakość powietrza w domu – wybierz dobry oczyszczacz

Sezon grzewczy to czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość powietrza, którym oddychamy w domu. Niestety wietrzenie domowych wnętrz nie zawsze jest możliwe, a czasami może przynieść skutek wręcz odwrotny od zamierzonego. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Niebezpieczny smog

Gdy za oknem panuje smog, wietrzenie pomieszczeń zupełnie nie wchodzi w grę. Czasami wystarczy uchylić okno na krótką chwilę, by niemal natychmiast poczuć w powietrzu zapach dymu wydobywającego się z okolicznych kominów. Niestety zanieczyszczenia skumulowane w powietrzu atmosferycznym przedostają się do wnętrz naszych domów, nawet wówczas, gdy okna pozostają zamknięte – na przykład poprzez nieszczelności w budynku czy naturalny system wentylacji.

Przenikający do domów smog niesie ze sobą spore niebezpieczeństwo. Zawieszone w zanieczyszczonym powietrzu pyły o wielkości 2,5 mikrona oznaczane jako PM 2.5 nie mogą być odfiltrowane przez nasz system oddechowy i przedostają się do płuc, a następnie do krwiobiegu i mogą wywoływać choroby, takie jak astma, stany zapalne czy choroby serca.

Jeśli więc wietrzenie pomieszczeń nie wchodzi w grę, o poprawę jakości powietrza w domowych wnętrza musimy zadbać w inny sposób, np. wyposażając dom lub mieszkanie w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza nie tylko na smog

W domowym powietrzu może unosić się jeszcze jeden rodzaj niewidzialnego niebezpieczeństwa w postaci alergenów, bakterii i wirusów. Namnażając się stanowią poważne zagrożenie zwłaszcza dla osób o słabszym układzie odpornościowym (dzieci, osoby starsze) i alergików.

Szczególnie w dzisiejszych czasach powinniśmy dbać o to, aby powietrze którym oddychamy w domu nie wpływało negatywnie na nasze zdrowie, zwłaszcza, że w domowych wnętrzach spędzamy zdecydowaną większość czasu – pracując i ucząc się zdalnie, wypoczywając oraz regenerując się w czasie snu. Możliwość wyeliminowania bakterii i wirusów to kolejny ważny powód, dla którego warto zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza.

Czyste powietrze bez smogu i mikroorganizmów

Walkę o jakość powietrza w domu należy rozpocząć od doboru odpowiedniego urządzenia filtrującego powietrze. Oczyszczacz V-Air 100 firmy Viessmann został wyposażony w 4 poziomy oczyszczania. Pierwszy z nich to filtr wstępny, który usuwa z powietrza duże stałe zanieczyszczenia. Kolejny to filtr aktywny węglowy – oczyszcza on powietrze z zanieczyszczeń gazowych, takich jak szkodliwe dla zdrowia lotne związki organiczne (LOC/VOC), usuwa także nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy.

Filtr HEPA H13 usuwa najdrobniejsze i najniebezpieczniejsze zanieczyszczenia – pyły zawieszone PM 2.5, PM 10 i PM 1, czyli składniki smogu. Ostatni, filtr fotokatalityczny z technologią LED UV zapewnia z kolei innowacyjne oczyszczanie powietrza z bakterii, grzybów, wirusów i drobnoustrojów. Wykorzystuje w tym celu reakcje chemiczne zachodzące w filtrze pod wpływem światła UV.

Oczyszczacz powietrze dopasowany do naszych potrzeb

Wybierając dobry oczyszczacz powietrza warto zwrócić uwagę na skuteczność z jaką pracuje, maksymalną wielkość pomieszczenia, w którym będzie wydajnie oczyszczał powietrze oraz możliwość wyboru programów, dzięki którym będziemy mogli dostosowywać pracę urządzenia do aktualnych potrzeb.

Oczyszczacz powietrza Viessmann V-Air 100 charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem dostarczania czystego powietrza CADR (Clean Air Delivery Rate), wynoszący 305 m3/h. Przeznaczony jest do filtrowania powietrza w pomieszczeniach o powierzchni od 25 m2 do 36 m2. Dzięki lekkiej konstrukcji oraz kompaktowym wymiarom urządzenie bez większego wysiłku można przenosić do kolejnych pomieszczeń w zależności od aktualnych potrzeb domowników.

Oczyszczacz powietrza V-Air 100 posiada 5 trybów pracy. Tryb auto automatycznie reguluje parametry działania urządzenia w zależności od jakości powietrza. Tryb sen zapewnia komfortowe oczyszczanie powietrza w nocy przy bardzo niskim poziomie hałasu 24 dB. Tryb turbo to najbardziej intensywne oczyszczanie wysoko zanieczyszczonego powietrza. Tryb Low oznacza standardowe oczyszczanie, gdy zanieczyszczenie powietrza jest niewielkie.

Natomiast tryb High zapewnia intensywne oczyszczanie stosunkowo wysokiego zanieczyszczenia takiego jak pyły, smog, niepożądane zapachy czy dym tytoniowy. Taki wybór programów zapewnia skutecznie oczyszczanie powietrza, praktycznie w każdych warunkach.

Źródło: viessmann.pl

Viessmann Sp. z o.o.
al. Karkonoska 65,
53-015 Wrocław
tel. 801 00 2345
e-mail: [email protected]
www.viessmann.pl
facebook/viessmannpl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz