Reklama
bosch-homecomfort

Do programu Mój Elektryk dołączyły kolejne firmy

W ramach programu Mój Elektryk Bank Ochrony Środowiska zawarł kolejne umowy z firmami leasingowymi. W związku z tym już 10 firm dołączyło do ścieżki leasingowej w programie wspierającym rozwój transportu zeroemisyjnego. Celem jest przyspieszenie procesu transformacji transportu w kierunku zeroemisyjnym.

Do programu Mój Elektryk dołączyły kolejne firmy [źródło: www.bosbank.pl]
Do programu Mój Elektryk dołączyły kolejne firmy [źródło: www.bosbank.pl]

BOŚ w ramach ścieżki leasingowej programu Mój Elektryk oferuje firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych zeroemisyjnych pojazdów osobowych i dostawczych ze środków powierzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. BOŚ realizuje zadania zgodnie z umową zawartą z NFOŚiGW 8 września 2021 roku.

Umowy z kolejnymi firmami leasingowymi w znacznym stopniu pozwolą na skuteczniejszą dystrybucję środków przeznaczonych na unowocześnienie i elektryfikację samochodów poruszających się po polskich drogach. (…) . Liczymy, że niebawem będziemy mogli ogłosić kolejne porozumienia – wskazał Wojciech Hann, prezes zarządu BOŚ.

W programie do minimum zostały uproszczone formalności. Obowiązuje zasada „jednego okienka”, co oznacza, że wniosek o dotację i leasing załatwia się w firmie leasingowej, która podpisała umowę z BOŚ. Dopłatę można uzyskać do leasingu zeroemisyjnych pojazdów osobowych (samochody do przewozu max. 8 osób) oraz pojazdów dostawczych o masie całkowitej do 3,5 t. Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu.

Z programu skierowany jest m.in. do:

  • przedsiębiorcy,
  • rolnicy indywidualni,
  • samorządy, fundacje czy kościoły i inne związki wyznaniowe.

źródło: www.bosbank.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz