Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Z Kulczyk Foundation do Polenergii. Grzegorz Łaguna Dyrektorem ds. Komunikacji i Rzecznikiem Prasowym Grupy Polenergia

Grzegorz Łaguna, do niedawna Rzecznik Prasowy Kulczyk Foundation, objął stanowisko Dyrektora ds. Komunikacji i Rzecznika Prasowego Grupy Polenergia. Będzie w niej nadzorował obszar komunikacji i podlegał bezpośrednio Prezesowi Zarządu. Fundację i Polenergię łączy osoba Dominiki Kulczyk, która jest Prezeską Kulczyk Foundation i Przewodniczącą Rady Nadzorczej Polenergii.

Z Kulczyk Foundation do Polenergii

Przejście do Polenergii to dla mnie naturalny krok w karierze. Po dwóch latach pracy w obszarze działań charytatywnych Dominiki Kulczyk, podejmuję się nowej roli w spółce, która jest jej najważniejszym aktywem biznesowym – Grzegorz Łaguna.

Polenergia to największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła na Mazowszu największą farmę wiatrową w swojej historii i jednocześnie jedną z największych tego typu inwestycji w Polsce. Strategicznym projektem Polenergii, we współpracy z norweskim Equinorem, jest budowa trzech farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW.

Bardzo dziękuję Prezesowi Michałowi Michalskiemu i całemu Zarządowi za okazane zaufanie. Dołączenie do jednej z dziesięciu największych prywatnych firm w Polsce to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielkaodpowiedzialność. W najbliższych latach Polenergię czekają duże wyzwania. Grupa ma ogromną szansę staćsię znaczącym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej, już dziś dostarczając swoim klientom całkowiciezieloną energię. Świadomość, że będę mógł wesprzeć spółkę w osiągnięciu tak ambitnego celu to dla mnie źródło ogromnej satysfakcji zawodowej – Grzegorz Łaguna.

Nowy Dyrektor ds. Komunikacji Polenergii dwa lata temu dołączył do Kulczyk Foundation w charakterze Rzecznika Prasowego. Fundacja zrealizowała od tego czasu szereg projektów świadomościowych na temat równości płci i zdrowia menstruacyjnego. Jednym z najważniejszych jest pierwsza w Polsce telewizyjna kampania o menstruacji. Ostatnio Dominika Kulczyk jako pierwsza polska miliarderka/miliarder pojawiła się z kolei na okładce amerykańskiego wydania magazynu Forbes, opowiadając o najważniejszych działaniach Kulczyk Foundation i Polenergii.

Grzegorz Łaguna to wieloletni dziennikarz, publicysta i prezenter telewizyjny. Na antenie Telewizji Polsat relacjonował na żywo najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce. Wcześniej dziennikarz m.in. Wirtualnej Polski i Superstacji, w której prowadził swój autorski program oraz liczne pasma informacyjne i publicystyczne. W przeszłości również w „Życiu Warszawy”, TVP Olsztyn czy TVN Warszawa. Gospodarz wieczorów wyborczych, autor wielu wywiadów prasowych i telewizyjnych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ze specjalizacją telewizyjną.

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz