Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl
Schneider Electric

Bezemisyjna mobilność to nie tylko auta elektryczne. Schneider Electric wdraża zieloną technologię w fabryce Grupy Renault

AirSeT dostarcza rozwiązania we wszystkich tych aspektach. Rozdzielnica średniego napięcia zapewnia ochronę w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego i posiada zintegrowane inteligentne czujniki, które pozwalają na całodobową łączność. Dzięki temu Grupa Renault może zdalnie monitorować działanie rozdzielnic SN w celu konserwacji i kontroli bezpieczeństwa urządzeń. Dane z czujników są przekazywane do wykorzystywanych w ramach Refactory lokalnie narzędzi i aplikacji oraz do zaawansowanych aparatur analitycznych, takich jak te oferowane przez architekturę i platformę EcoStruxure firmy Schneider Electric.

Bezemisyjna mobilność to nie tylko auta elektryczne. Schneider Electric wdraża zieloną technologię w fabryce Grupy Renault

Pełen zakres cyfrowych funkcji optymalizuje operacje i ułatwia konserwację

Technologia AirSeT jest przeznaczona dla wtórnych rynków dystrybucji energii elektrycznej, takich jak budynki przemysłowe i komercyjne oraz obiekty użyteczności publicznej. Sektory te coraz częściej podejmują działania zmierzające do zmniejszenia śladu środowiskowego, wspierania inicjatyw na rzecz klimatu i przyspieszenia transformacji energetycznej.

Odejście od gazów cieplarnianych jest niezbędne do przyspieszenia procesu dekarbonizacji, stanowiąc jeden z kluczowych elementów przeciwdziałania zmianom klimatycznym – komentuje Frederic Godemel, Executive Vice President pionu Power Systems w Schneider Electric. – Zielona energia to znacznie więcej niż korzystanie ze źródeł odnawialnych i efektywne zużycie zasobów. Rozdzielnice SM AirSeT wpasowują się w kluczową przestrzeń pomiędzy tymi obszarami, przynosząc konkretne korzyści dla klimatu.

Schneider Electric liderem przyjaznych dla środowiska rozwiązań rozdziału SN

Podobnie jak Grupa Renault, Schneider Electric koncentruje się na zwiększaniu możliwości zrównoważonego rozwoju. Firma jest liderem w przejściu na technologię wolną od SF 6 , zastępując gaz cieplarniany w rozdzielnicach średniego napięcia czystym powietrzem. Wprowadzony na rynek w 2021 roku SM AirSeT jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, takich jak nagroda Industrial Energy Efficiency Award na targach Hannover Messe, Top 10 Innovations przyznana przez Innovation for Cool Earth Forum oraz iF Design Award.

Dodatkowo projekt stworzony z firmą E.ON, największym dystrybutorem energii elektrycznej w Szwecji, otrzymał nagrodę enerTIC Award za inteligentną sieć energetyczną (smart grid). Technologia AirSeT została także niedawno uhonorowana nagrodą Energy Mastering Awards 2022 oraz International Carbon Handprint Award podczas Tygodnia Klimatu w Nowym Jorku.

Technologia opracowana przez Schneider Electric została pomyślnie wdrożona w wielu miejscach użyteczności publicznej, elementach infrastruktury i budynkach, a także doceniona przez takich klientów jak GreenAlp we Francji, EEC Engie w Nowej Kaledonii i Azienda Trasporti Milanesi we Włoszech.

Schneider Electric zobowiązuje się do stopniowego wycofywania SF 6 ze swoich produktów. Firma systematycznie buduje portfolio zielonych alternatyw dla rozdzielnic średniego napięcia opartych na SF 6 , wzbogacając je nową „zieloną ofertą” dla przemysłowych zastosowań, w tym branż elektrochłonnych. Schneider Electric informuje, że dzięki takim działaniom zapobiegnie emisji o równowartości ok. 4 mln ton CO 2 rocznie.

Źródło: se.com

Schneider Electric
Anna Dąbkowska

Konstruktorska 12
02-673 Warszawa
[email protected]
www.se.com/pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz