Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ogrzewanie ukryte w oknie

Przeszklenia okienne stanowią kluczowy element każdej inwestycji budowlanej. Szkło grzewcze może być, odpowiedzią na dzisiejsze oczekiwania inwestorów i architektów, poszukujących efektywnych, a także estetycznych systemów domowego ogrzewania.

Ogrzewanie ukryte w oknie
Ogrzewanie ukryte w oknie

 

 

Jego podstawową rolą jest kompleksowe dbanie o odpowiedni poziom temperatury w pomieszczeniach. Przykładem jest znajdujące się w naszym portfolio szkło EGLAS®, dostępne w wersji laminowanej, bądź w zespoleniu jedno- lub dwukomorowym. Jego działanie opiera się na systemie grzania promieniującego, w którym ciepło emitowane jest przez całą powierzchnię tafli pokrytej niskoemisyjną powłoką z tlenków metali, aktywującą się po podłączeniu przeszklenia do sieci o napięciu 230 VAC. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco zmniejszyć różnicę temperatur we wnętrzach oraz pozbyć się tzw. zjawiska zimnej szyby, co jest szczególnie istotne w przypadku wielkoformatowych przeszkleń. – mówi Łucja Krzykawska, Specjalista ds. marketingu Saint-Gobain Glass. W przypadku szkła EGLAS® z łatwością można połączyć je również z instalacją fotowoltaiczną, która funkcjonuje w obiekcie. Dzięki temu otrzymujemy bardziej ekologiczne źródło ciepła i minimalizujemy emisyjność budynku.

System grzewczy zamknięty w tafli okna ma także niezwykle korzystny wpływ na design wnętrza. Eliminuje bowiem bariery aranżacyjne w postaci tradycyjnych grzejników, pozwalając zaaranżować wymarzoną, spójną wizualnie przestrzeń. Mówiąc o estetyce, szkło grzewcze oferuje także inną funkcjonalność, która rozwiązuje kolejny problem, jaki przynosi jesienna, deszczowa aura. Chodzi oczywiście o zaparowane szyby. Skraplająca się na powierzchni szyb para wodna to kolejny, nielubiany przejaw zmieniającej się pogody. Gromadząca się na ramach wilgoć może równocześnie powodować rozwój pleśni i grzybów, które bezpośrednio zagrażają samopoczuciu, jak i zdrowiu domowników. Jak szkło grzewcze eliminuje te problemy?

W tym wypadku pierwszoplanową rolę odgrywa funkcja antykondensacji. Uniemożliwia ona skraplanie się pary wodnej na powierzchni tafli, a tym samym chroni okna przed wilgocią. Zapewnia więc doskonałą przezierność szyby niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Jednocześnie dba o jakość powietrza w pomieszczeniach, chroniąc ich użytkowników przed ryzykiem kontaktu z pleśnią i grzybami, jakie rozwijają się w wilgotnym środowisku – tłumaczy Łucja Krzykawska.

Szkło grzewcze wyróżnia się także daleko idącą uniwersalnością zastosowań. Sauny, świetliki, okna w salonie, oranżerie – możliwości jego wykorzystania ogranicza jedynie wizja architekta. Co więcej, można nadawać mu dodatkowe funkcje.

Szkło EGLAS® z łatwością połączymy w zespoleniu z innymi rodzajami szkła, np. przeciwsłonecznym czy akustycznym. Pakiety szybowe dostępne są wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu inwestor jest w stanie z łatwością dopasować je do specyfiki danej realizacji – podsumowuje Łucja Krzykawska.

Źródło: saint-gobain.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz