Reklama
https://h2poland.com.pl/

GBC Solino przedstawia firmę NORD: Unikalny i całkowicie innowacyjny. Połączenie fotowoltaiki, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

Wejdź w nową erę połączenia fotowoltaiki z ogrzewaniem pompą ciepła i ogrzewaniem cieplej wody użytkowej za pomocą fotowoltaiki. Czy chcesz mieć jeden kompatybilny system od jednego producenta łączący wszystkie elementy, a to wszystko pod jednym zarządzaniem? Dowiedz się więcej o wyjątkowości systemu NORD dla tych, którzy chcą osiągnąć maksymalne oszczędności dzięki wykorzystaniu własnej wyprodukowanej energii.

GBC Solino przedstawia firmę NORD: Unikalny i całkowicie innowacyjny. Połączenie fotowoltaiki, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
GBC Solino przedstawia firmę NORD: Unikalny i całkowicie innowacyjny. Połączenie fotowoltaiki, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

NORD HT AS przedstawia kompleksowe rozwiązanie dla koncepcji zielonego budynku, oparte na podstawowych wymaganiach systemu fotowoltaicznego, ogrzewania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania domu. Wśród podstawowych wymagań przy rozwoju systemu zwrócono główną uwagę na maksymalizację wykorzystania energii słonecznej, na samowystarczalność, bezkonkurencyjne oszczędności ekonomiczne i, co nie mniej ważne, ochronę środowiska.

Reklama
oknonet.pl

Motto firmy “We have the solution” jest podwójnie prawdziwe w odniesieniu do zmienności systemu. Rewolucyjne rozwiązanie można skonfigurować “pod klucz” dla najmniejszych jednostek mieszkalnych, domów jednorodzinnych lub całych budynków mieszkalnych. Najbardziej kompleksowy zestaw oferuje własny kompletny system fotowoltaiczny NORD (panele, falownik hybrydowy, akumulatory), monoblokową pompę ciepła powietrze-woda, ładowarkę do pojazdów elektrycznych oraz inteligentny system sterowania do zarządzania i monitorowania.

Zrzut ekranu 2024 03 15 102807

Poniżej przedstawiamy kompleksowy system NORD i jego poszczególne produkty:

 

NORD EcoSeries 7

Pierwszym krokiem w kierunku samowystarczalności i oszczędności ekonomicznych jest system fotowoltaiczny. NORD oferuje najnowocześniejszy system hybrydowy oparty na najnowszych trendach, wieloletnim doświadczeniu i wielu zainstalowanych systemach w całej Europie. Podstawą jest dobrze dobrany panel fotowoltaiczny. Moduły EcoSeries oferują po prostu to, co jest najlepsze w obecnej technologii paneli – zarówno pod względem wydajności, idealnie dobranej mocy, 25-letniej gwarancji na produkt, jak i estetyki. Panele są dostępne w wersji full black z podwójnym szkłem (technologia SEE-THROUGH), która zapewnia zwiększoną trwałość i zdolność do zbierania odbitego światła słonecznego z tyłu panelu, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność.

Zrzut ekranu 2024 03 18 100640

 

 

 

 

NORD EcoMaster 3

Najważniejszym elementem systemu fotowoltaicznego jest bez wątpienia falownik. NORD EcoMaster przedstawia idealne rozwiązanie do efektywnego podzielenia energii do domu i magazynu energii, aby zmaksymalizować korzyści z wyprodukowanej energii i wykorzystać ją dokładnie tam, gdzie jest aktualnie potrzebna. Możesz liczyć na bardzo szybkie przełączanie zapasowe w przypadku awarii sieci (˂10 ms), do 150% przewymiarowania w poszczególnych fazach, w których energia jest aktualnie zużywana, wybór mocy w zakresie 5-15 kW i standardowej gwarancji na produkt 10 lat.

Zrzut ekranu 2024 03 18 100448

 

 

 

 

 

NORD EcoStorage

W celu maksymalnie bezpiecznego i efektywnego magazynowania wyprodukowanej energii, NORD oferuje najnowszą generację akumulatorów LiFePo EcoStorage o różnych pojemnościach od 5 kWh do 46 kWh. Akumulator został opracowany by spełniał najwyższe wymagania bezpieczeństwa i zapewniał bezbłędne połączenie z NORD EcoMaster. Jest to element designowy w wysokiej jakości metalowej obudowie, który można zamontować zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Oczywiście instalacja jest szybka i łatwa. Podobnie jak w przypadku falownika, długa żywotność jest gwarantowana 10-letnią gwarancją i pracą do 6000 cykli.

Zrzut ekranu 2024 03 18 100740

 

 

 

 

 

ecocharge produkt 1024x1024 1

Jeśli posiadasz lub planujesz zakup samochodu elektrycznego, ładowanie jest jedną z najbardziej odpowiednich opcji przechowywania nadwyżek z fotowoltaiki. NORD oferuje EcoCharge, inteligentną ładowarkę opracowaną zgodnie z najwyższymi standardami ładowania pojazdów elektrycznych NORD tak, by uzupełniała kompleksowy systemu przyjazny dla środowiska Oferuje ona użytkownikowi kilka trybów ładowania w zależności od aktualnego priorytetu ładowania: według prędkości ładowania, według poziomu wykorzystania energii fotowoltaicznej (do możliwości ładowania tylko ze słońca) lub można zaplanować ładowanie zgodnie z żądanym czasem. Funkcje takie jak ładowanie czasowe (tania taryfa), identyfikacja RFID lub zintegrowany kabel typu 2 są oczywistością.

Zrzut ekranu 2024 03 18 100839

 

 

 

 

ecoheatprodukt

Najważniejszą zintegrowaną częścią systemu NORD jest bez wątpienia pompa ciepła EcoHeat. Dzięki zastosowaniu unikalnej funkcji EcoMode, wykorzystanie nadwyżek energii fotowoltaicznej jest zmaksymalizowane i można uzyskać znaczne oszczędności przy ogrzewaniu, które często jest największym konsumentem energii w domu. Ta funkcja jest oferowana tylko przez system NORD, w którym wszystkie komponenty pochodzą od jednego producenta i są zarządzane przez jedną markę. Jest to konstrukcja monoblokowa do łatwej instalacji (bez jednostki wewnętrznej) o wysokiej wydajności (kategoria A+++), niskim zużyciu i niskim poziomie hałasu (przy maksymalnej mocy nie jest głośniejsza niż na przykład normalna rozmowa w biurze). Korzystając z inteligentnych czujników, termostatów i modułu EcoFloor, można ustawić automatyczną kontrolę temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w celu zapewnienia maksymalnego komfortu. Działanie jest bezpiecznie zapewnione w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych, a szczególnie docenisz inteligentną funkcję odszraniania w ciągu 3-5 minut. W miesiącach letnich można również korzystać z funkcji chłodzenia.

Zrzut ekranu 2024 03 18 100934

 

 

nord ecoboiler 1 1024x1024 1

Drugim największym konsumentem energii w domu jest zwykle ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Dlatego system NORD zwrócił szczególną uwagę na ten specjalny segment i stworzył unikalny EcoBoiler dla właścicieli systemów fotowoltaicznych. Opatentowane opracowanie bojlera składa się z trzech stref w zbiorniku wody, które są za pomocą inteligentnego sterowania stopniowo podgrzewane w poszczególnych warstwach od góry do dołu. Dzięki temu jedna sekcja jest zawsze gotowa przez 24 godziny na dobę. Pozostałe strefy są ustawione na stałą temperaturę i są przełączane zgodnie z nadwyżką z PV lub przełącznikiem czasowym, aby skorzystać z tańszej taryfy. W połączeniu z systemem fotowoltaicznym można uzyskać oszczędności do 70% w porównaniu z konwencjonalnym bojlerem EcoBoiler jest oferowany w dwóch wariantach: EcoBoiler Basic i EcoBoiler Premium. Wersja podstawowa to standardowe rozwiązanie naścienne o pojemności 152 litrów, a wersja Premium to element o pojemności 140 litrów wpuszczany w ścianę, oferujący minimalistyczny wygląd, dzięki czemu nawet o nim nie wiesz.

Zrzut ekranu 2024 03 18 101052

 

 

 

eco control advanced

Ostatnią częścią koncepcji NORD jest “mózg” całego systemu – EcoControl. Aby zapewnić, że wszystkie komponenty, od fotowoltaiki, przez ogrzewanie, po ciepłą wodę użytkową, przynoszą maksymalne korzyści, a cały system wykorzystuje swój potencjał, konieczne jest odpowiednie sterowanie i dystrybucja wyprodukowanej energii. EcoControl to zestaw urządzeń, które mogą komunikować się ze wszystkimi komponentami systemu i dostosowywać się do różnych scenariuszy i ustawień w czasie rzeczywistym. Obejmuje on panel dotykowy, inteligentne termostaty, liczniki energii elektrycznej i moduły komunikacyjne. Monitorowanie i zarządzanie odbywa się za pośrednictwem interfejsu internetowego EcoCloud, z bezpiecznym przechowywaniem na serwerach Amazon. Wszystko może być zarządzane i monitorowane na ekranie dotykowym, a obsługa jest intuicyjna i łatwa. EcoControl można w pełni dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika.


Zrzut ekranu 2024 03 18 101146

 

 

 

Źródło: gbc-solino.cz

gbc-solino.cz/headpage-pl

GBC Solino s.r.o.
U Panelárny 10
779 00 Ołomuniec
Republika Czeska
Tel.: +420 601 212 732
E-mail: [email protected]
www.gbc-solino.cz

gbc-solino.cz/headpage-pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz