Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Kariera w branży energetycznej. Na jakie zarobki może liczyć handlowiec?

Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyki Odnawialnej w branży odnawialnych źródeł energii zatrudnionych na całym świecie jest około 9,8 mln osób. Do 2030 roku ta liczba ma wzrosnąć do 24 mln. Z raportu wspomnianej agencji wynika ponadto, że branża OZE generuje więcej miejsc pracy niż paliwa kopalne co stanowi ponad 50 % zatrudnienia w całej energetyce.

Kariera w branży energetycznej. Na jakie zarobki może liczyć handlowiec?
Kariera w branży energetycznej. Na jakie zarobki może liczyć handlowiec?

Obserwujemy duże zainteresowanie pracą w branży OZE. Jest to spowodowane faktem, iż praca w niej jest stabilna i bezpieczna, a właśnie tego poszukują obecnie Polacy – mówi Szymon Masło, Prezes Neptun Energy.

W branży OZE zatrudnienie mogą znaleźć cenieni i wykwalifikowani specjaliści, technicy, doradcy energetyczni, przedstawiciele handlowi, ale także osoby, które nie posiadają doświadczenia jednak wykazują zaangażowanie i mają umiejętności dotyczące realizacji działań w zakresie serwisowania sprzętów.

Zarobki przedstawiciela handlowego w branży OZE

Od dawna wiadomo, że praca na stanowisku przedstawiciela handlowego wiąże się z możliwością otrzymywania naprawdę godnego wynagrodzenia, często kilku lub kilkakrotnie wyższego od przeciętnej średniej krajowej. Warto jednak pamiętać, że handlowiec sam po części jest swoim sterem, żeglarzem i okrętem, a jego wynagrodzenie składa się z najczęściej z:

  • stałej pensji (tzw. podstawy);
  • dodatków finansowych w postaci prowizji sprzedażowej czy premii uznaniowej;
  • benefitów pozapłacowych.

Zgodnie z przeprowadzanymi badaniami Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana zarobków wynosi 6 290 złotych brutto, jednak jak podkreśla Szymon Masło Prezes Zarządu Neptun Energy:

Zarobki oscylować mogą nawet w okolicach 20 tysięcy miesięcznie.

Prowizja, czyli jak zarabia handlowiec?

Kluczowym elementem wynagrodzenia przedstawiciela handlowego jest prowizja od sprzedaży. Wiadomym jest, że stanowi ona motor napędowy każdego przedstawiciela handlowego, ponieważ im więcej dany pracownik sprzeda tym wyższą otrzyma prowizję. Warto jednak pamiętać, że nawet w raju zdarzają się gorsze chwile dlatego z słusznego założenia wychodzi Szymon Masło Prezes Zarządu Neptun Energy, który twierdzi, iż:

Oferujemy przedstawicielom handlowym w naszej ocenie najzdrowszą formę zatrudnienia składający się z podstawy płacy oraz prowizji od sprzedaży, ponieważ w przypadku gorszego okresu pracownika, a taki zawsze może się zdarzyć chociażby może być podyktowany problemami osobistymi, zawsze pracownik otrzyma podstawową płacę.

Premia uznaniowa

Jak, w każdej firmie, pracodawca gratyfikuje pracowników za wyniki tym samym motywując ich do dalszej pracy, jak radzi Szymon Masło Prezes zarządu Neptun Energy:

Premia uznaniowa dla pracownika jest oznaka docenienia i wyróżnienia.

Czy Polacy chętnie decydują się na zakup produktów z sektora OZE?

Z uwagi na ogromny wzrost cen paliw stałych czy energii, a jednocześnie coraz częstsze wykorzystanie w gospodarstwach domowych energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej czy biopaliw coraz więcej Polaków podejmuje decyzję o zainwestowaniu w tę formę energii, która pozwoli im przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze, ale również zapewni im bezpieczeństwo czy niezależność. Wspomniane zapotrzebowania wiąże się z wyższym popytem na produkty OZE, a co za tym idzie daje wysokie możliwości osobom zatrudnionym w tejże branży.

Źródło: neptunenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz