.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Grupa Photon Energy sprzedała WIRSOL udziały w projekcie PV o mocy 160 MWp

WIRSOL, globalna grupa działająca w sektorze energii odnawialnej, nabyła od grupy Photon Energy 65% udziałów w projekcie PV na skalę przemysłową zlokalizowanym w Maryvale w Nowej Południowej Walii. Grupa zrealizowała w ten sposób zysk z transakcji w wysokości 0,5 mln euro.

Grupa Photon Energy sprzedała WIRSOL udziały w projekcie PV o mocy 160 MWp
Grupa Photon Energy sprzedała WIRSOL udziały w projekcie PV o mocy 160 MWp

 

Reklama
oknonet.pl

Współpraca z WIRSOL w Maryvale potwierdza wysoką jakość naszych aktywów i pozwoli nam przyspieszyć nasz rozwój w zakresie odnawialnych źródeł energii w ramach wydajnej i zrównoważonej transformacji energetycznej. To także kolejny krok w realizacji naszego celu, jakim jest posiadanie 500 MWp mocy wytwórczych fotowoltaniki przed końcem 2024 r. – powiedział Michael Gartner, CTO Photon Energy Group i dyrektor zarządzający Photon Energy Australia.

Farma słoneczna Maryvale znajduje się w strefie energii odnawialnej NSW Central-West Orana, która docelowo, do 2025 r ma posiadać 3 GW mocy.

Dzięki transakcji, grupa Photon Energy zrealizuje zysk kapitałowy w wysokości 0,5 mln euro, co znajdzie odzwierciedlenie w sprawozdaniu finansowym grupy za IV kwartał 2021 r.far Ponadto, umowa przewiduje dwie kolejne płatności na rzecz spółki, uzależnione od pomyślnego osiągnięcia kolejnych kamieni milowych.

Po zakończeniu projektu grupa Photon Energy planuje w pełni skoncentrować swoje dalsze działania rozwojowe w Australii na dużych projektach o skali przemysłowej, opartych na unikalnej technologii RayGen, która łączy kogenerację słoneczną PV Ultra i technologię magazynowania energii elektrotermalnej.

Źródło: photonenergy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz