Reklama
konferencjaeuropower.pl

Polska Strategia Wodorowa na EEC Trends

Rola wodoru w osiągnięciu neutralności klimatycznej, a także do roku 2030 to główne tematy rozmów wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski podczas debaty „Wodór – paliwo przyszłości”, zorganizowanej w ramach EEC Trends. Wydarzenie odbyło się 20 stycznia 2022 r.

Polska Strategia Wodorowa na EEC Trends
Polska Strategia Wodorowa na EEC Trends

 

Jak podkreślił wiceminister Ireneusz Zyska, Polska jest liderem w produkcji wodoru.

Polska jest 3. w Europie i 5. na świecie producentem wodoru, aby utrzymać ten trend przyjęliśmy Polską Strategię Wodorową – powiedział.

Zwrócił także uwagę, że wodoryzacja polskiego przemysłu jest kluczowym elementem Polskiej Strategii Wodorowej.

Polska Strategia Wodorowa określa główne cele dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Chcemy wspierać wytwarzanie i wykorzystanie wodoru niskoemisyjnego i zeroemisyjnego. Chcemy, aby w 2030 r. udział polskich firm i technologii wodorowych w łańcuchu dostaw przekroczyła poziom 50 procent. Zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera w produkcji wodoru – mówił.

Wiceminister Zyska przypomniał również, że podpisano „Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”, które określa listę długofalowych działań na rzecz rozwoju branży wodorowej.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska promuje wodór jako istotny nośnik energii, angażując podmioty z sektora publicznego, prywatnego oraz świata nauki w aktywne uczestnictwo przy tworzeniu gospodarki wodorowej w Polsce – wyjaśnił.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz