.
Reklama
https://h2poland.com.pl/
.

Polska Strategia Wodorowa na EEC Trends

Rola wodoru w osiągnięciu neutralności klimatycznej, a także do roku 2030 to główne tematy rozmów wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski podczas debaty „Wodór – paliwo przyszłości”, zorganizowanej w ramach EEC Trends. Wydarzenie odbyło się 20 stycznia 2022 r.

Polska Strategia Wodorowa na EEC Trends
Polska Strategia Wodorowa na EEC Trends

 

Reklama
oknonet.pl

Jak podkreślił wiceminister Ireneusz Zyska, Polska jest liderem w produkcji wodoru.

Polska jest 3. w Europie i 5. na świecie producentem wodoru, aby utrzymać ten trend przyjęliśmy Polską Strategię Wodorową – powiedział.

Zwrócił także uwagę, że wodoryzacja polskiego przemysłu jest kluczowym elementem Polskiej Strategii Wodorowej.

Polska Strategia Wodorowa określa główne cele dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Chcemy wspierać wytwarzanie i wykorzystanie wodoru niskoemisyjnego i zeroemisyjnego. Chcemy, aby w 2030 r. udział polskich firm i technologii wodorowych w łańcuchu dostaw przekroczyła poziom 50 procent. Zależy nam na utrzymaniu pozycji lidera w produkcji wodoru – mówił.

Wiceminister Zyska przypomniał również, że podpisano „Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”, które określa listę długofalowych działań na rzecz rozwoju branży wodorowej.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska promuje wodór jako istotny nośnik energii, angażując podmioty z sektora publicznego, prywatnego oraz świata nauki w aktywne uczestnictwo przy tworzeniu gospodarki wodorowej w Polsce – wyjaśnił.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz