Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

VIDO S2 – grzejnik, który latem chłodzi

Globalne ocieplenie coraz częściej zaskakuje nas afrykańskimi temperaturami, ale też chłodnymi wieczorami w środku lata. Konstruktorzy Purmo mając na uwadze zmiany klimatyczne naszego kontynentu opracowali grzejnik, który latem chłodzi, a w zimne dni zapewnia optymalne ciepło. Klimakonwektor VIDO S2 z portfolio Purmo to nowa propozycja, dzięki której zadbamy o optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych przez cały rok.

VIDO S2 – grzejnik, który latem chłodzi
VIDO S2 – grzejnik, który latem chłodzi [Źródło: purmo.com]

W strefie klimatów umiarkowanych, w której leży Polska, ani siarczyste mrozy, ani horrendalne upały nie należą do rzadkości. Ekstremalna temperatura nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka – może powodować osłabienie, nadmierną męczliwość, obniżenie nastroju, a w niektórych przypadkach nawet zagrażać naszemu zdrowiu. Jednym z podstawowych sposobów ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jest zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy. Nowa propozycja marki Purmo – klimakonwektor VIDO S2 nie tylko pozwoli nam szybko i skutecznie ogrzać wnętrze zimą, ale również przyjemnie ochłodzi nas w sezonie letnim.

Reklama
oknonet.pl

Elegancki klimakonwektor Vido S2 to funkcjonalne rozwiązanie dla osób, które źle znoszą upały i potrzebują równomiernego schłodzenia całego pomieszczenia, a zimą przyjemnego ciepła. Projektanci nie zapomnieli też o osobach, dla których istotny jest desing – Klimakonwektor Vido S2 zachował kształt tradycyjnego grzejnika dekoracyjnego, z wszystkimi zaletami tego modelu. Jego obudowa została nie zawiera elementów z tworzyw sztucznych, które z czasem mają tendencję do zmiany koloru.

Rozwiązanie idealne dla nowych i modernizowanych budynków

Upalne dni z dużym nasłonecznieniem stają się normalnym zjawiskiem w naszej szerokości geograficznej, dlatego coraz więcej osób poszukuje rozwiązań umożliwiających chłodzenie domu. W takim przypadku doskonałym wyborem jest właśnie klimakonwektor Vido S2, który może służyć zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia jeśli zostanie połączony z rewersyjną pompą ciepła lub oddzielnym źródłem chłodu. Najnowsza technologia płynnej regulacji prędkością wentylatora minimalizuje poziom hałasu, dzięki czemu Vido S2 zawsze pracuje cicho, niemal bezszelestnie niezależnie od tego czy pracuje w trybie ogrzewania czy chłodzenia. Jest to idealne rozwiązanie zarówno do nowych inwestycji, jak i modernizowanych pod kątem efektywności energetycznej, ponieważ można je stosować również w połączeniu z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi.

Ponadto klimakonwektory są bardzo elastyczne – można z łatwością zainstalować w każdym pomieszczeniu (oprócz pomieszczeń z podwyższoną wilgotnością, jak np. łazienka, kuchnia czy pralnia), także na podłodze tuż przy wysokich oknach. Wystarczy zastosować odpowiednie akcesoria jak adaptery do montażu podłogowego oraz tylny panel dekoracyjny. A dzięki kompaktowym rozmiarom oferuje wiele opcji instalacji, takich jak montaż na ścianie z nóżkami lub bez, montaż wnękowy w zabudowie, montaż na suficie i montaż w suficie podwieszanym.

Inteligentne ogrzewanie i chłodzenie przyjazne dla środowiska

Klimakonwektor Vido S2 został zaprojektowany z myślą o neutralności klimatycznej i efektywności energetycznej. Po pierwsze, utrzymuje on wyższą wydajność cieplną przy niższych temperaturach systemu niż produkty konkurencyjne. Po drugie, połączenie niskiej zawartości wody i wentylatora promieniowego poprzecznego oznacza szybszą reakcję na wahania temperatury w pomieszczeniu.

Klimakonwektor Vido S2 to nowatorskie i oszczędne rozwiązanie bez względu na porę roku (maksymalna moc grzewcza 1315 W i moc chłodzenia 3860 W). Latem zasilany jest wodą z wytwornicy wody lodowej lub pompy ciepła, która po odwróceniu obiegu zimą zmienia swoją funkcję na grzewczą. Co istotne, ten dwufunkcyjny grzejnik ma cichy wentylator, wspomagający cyrkulację powietrza w przypadku chłodzenia, a w sytuacji grzania znacznie zwiększa moc grzewczą. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji temperatury w zależności od potrzeb, organizm nie jest narażony na szok temperaturowy, który u bardziej wrażliwych osób może prowadzić do przeziębień oraz innych infekcji górnych dróg oddechowych.

Źródło: purmo.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz