Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Oddychaj świeżym powietrzem. Skutecznie odzyskuj ciepło.

Zakupy ONLINE, praca zdalna czy spotkania ze znajomymi – w domu wiele się dzieje. Dzięki centralnemu systemowi wentylacji STIEBEL ELTRON jesteś zawsze otoczony zdrowym, świeżym powietrzem i w pełni możesz cieszyć się każdą chwilą wypoczynku.

Oddychaj świeżym powietrzem. Skutecznie odzyskuj ciepło.
Oddychaj świeżym powietrzem. Skutecznie odzyskuj ciepło.

 

Zmień światło swojej przyszłości na zielone

Energie odnawialne wskazują, w jaki sposób będziemy zaopatrywać się w energię w przyszłości. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z używania indywidualnie generowanej energii odnawialnej. Producenci energii, politycy i społeczeństwo od dawna szukają sprawdzonych alternatyw dla źródeł kopalnych, ponieważ zanieczyszczają one klimat i stają się coraz rzadsze.

Po prostu wykorzystaj ciepło słońca, powietrza, wody i ziemi i użyj je w swoim domu. Energie odnawialne wskazują, w jaki sposób będziemy zaopatrywać się w energię w przyszłości.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z używania indywidualnie generowanej energii odnawialnej. Jeżeli martwisz się o efektywność energetyczną swojego domu i być może chcesz to zmienić. Ogrzewanie jest największym pożeraczem energii: prawie 80% energii zużywa się na ogrzewanie i ciepłą wodę. Przemiana energii w twoim domu ma ogromny potencjał: ekonomiczny i ekologiczny.

Wymień powietrze w najwygodniejszy sposób

Decydując się na kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych, świeże powietrze będzie stałym elementem Twojego domu. Dzięki wentylacji Ty i Twoja rodzina nie będziecie wdychać stęchłego powietrza o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. A wszystko to bez irytującego otwierania okna, które również wpuszcza hałas, kurz i pyłki. Urządzenia wentylacyjne są idealne, zwłaszcza w domach dobrze ocieplonych, ponieważ naturalna wymiana powietrza jest bardzo niska. Po zainstalowaniu możesz cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.

Dobre powody, by odetchnąć w domu

  • Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach
  • Większy komfort życia dzięki automatycznej wentylacji bez czasochłonnej ręcznej wentylacji przez uchylanie okien
  • Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb

Głęboki oddech jest dobry dla każdego. Aby miało to pozytywny wpływ na przyrodę i Twój dom, potrzebne jest świeże powietrze, które regularnie trafia do Twoich pomieszczeń. Skorzystaj z urządzeń wentylacyjnych, które zamieniają zużyte powietrze na nowe i sprawiają, że wentylacja okienna staje się zbyteczna. W ten sposób nie wypuszczasz ciepłego powietrza na zewnątrz przez otwarte okno i tym samym nie tracisz swoich pieniędzy.

Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod strychem – nawet na otwartej przestrzeni.

Ta opcja jest szczególnie odpowiednia w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku. Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.

W energooszczędnej, zdecentralizowanej wentylacji domowej rozróżnia się systemy z odzyskiem ciepła i bez: w zdecentralizowanych systemach z odzyskiem ciepła w ścianie zewnętrznej w każdym pomieszczeniu, które ma być wentylowane, instaluje się jedno urządzenie. Istnieją systemy z dwoma wentylatorami i odzyskiem ciepła, np. z krzyżowym przeciwprądowym wymiennikiem ciepła.

Wybierając odpowiednie urządzenia, należy również zwrócić uwagę na możliwie najniższą emisję hałasu oraz dobre opcje czyszczenia i konserwacji. Wentylacja decentralna powinna być wyposażona w regulację poszczególnych wentylatorów, aby móc dostosować przepływ powietrza do zapotrzebowania.

Budujesz lub modernizujesz swój dom? PAMIĘTAJ – możesz uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.

Źródło: stiebel-eltron

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz