Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Większe dofinansowanie do pomp ciepła z kartą dużej rodziny

Moje Ciepło to program, który ruszy w 2022 roku. Przewiduje on dopłaty do zakupu i montażu pomp ciepła w nowych budynkach o podwyższonym standardzie energetycznym. Dotacje do gruntowych pomp ciepła będą wynosić 21 tys. zł, dla powietrznych 7 tys. zł. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rodzinom wielodzietnym, które zdecydują się na montaż w nowym domu pompy ciepła, zwiększy poziom dofinansowania.

Większe dofinansowanie do pomp ciepła z kartą dużej rodziny
Większe dofinansowanie do pomp ciepła z kartą dużej rodziny

NFOŚiGW informuje, że ogłoszenie i rozpoczęcie pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie w programie Moje Ciepło planowane jest na I lub II kwartał 2022 roku.

Beneficjentami programu będą osoby fizyczne – właściciele lub współwłaściciele nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dopłaty będą dotyczyć zakupu i montażu pomp ciepła w nowych domach o podwyższonym standardzie energetycznym.

Formą wsparcia udzielanego przez NFOŚiGW będzie dotacja do 30 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła. Maksymalne dofinansowanie pomp gruntowych wyniesie 21 tys. zł, natomiast powietrznych 7 tys. zł. Budżet całego programu, pochodzących z Funduszu Modernizacyjnego to 600 mln zł.

Wiceprezes Narodowego Fundusz Paweł Mirowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreślił, że w dokumentach przedstawionych Radzie Konsultacyjnej Funduszu Modernizacyjnego, znalazł się zapis umożliwiający zwiększenie z 30 do 45 proc. wysokość kosztów kwalifikowanych podlegających zwrotowi dla posiadaczy kart Dużej Rodziny.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz