Reklama
https://homecomfort.com.pl/

“Moje Ciepło” nawet 21 tys. zł dofinansowania do pomp ciepła

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że prawdopodobnie już w pierwszym kwartale 2022 r. wystartuje nowy program Moje Ciepło, który będzie oferował dotacje do pomp ciepła, ale jedynie w nowo budowanych domach. Zgodnie z jego założeniami na inwestycję można będzie otrzymać nawet 21 tys. zł wsparcia.

"Moje Ciepło" nawet 21 tys. zł dofinansowania do pomp ciepła
"Moje Ciepło" nawet 21 tys. zł dofinansowania do pomp ciepła

Zainteresowani montażem ekologicznych źródeł ciepła będą mogli sięgnąć po dofinansowanie na pompy ciepła. Dostępność programu będzie jednak ograniczona, bo zasady, na których można będzie sięgnąć po pieniądze, będą bardzo restrykcyjne. Pieniądze na program miałyby pochodzić z Funduszu Modernizacyjnego – nowego instrumentu Unii Europejskiej dla 10 krajów o największych wyzwaniach związanych z realizacją unijnych celów redukcji emisji CO2.

W programie Czyste Powietrze można pozyskać dotację do 30 tys. zł, a w przypadku osób posiadających niższe dochody możliwe jest otrzymanie dotacji wynoszącej nawet 37 tys. zł. Dotację można przeznaczyć m.in. na montaż pompy ciepła, ale tylko w istniejącym budynku.

W przyszłym roku szansę na dotację mają otrzymać także osoby zainteresowane montażem pompy ciepła w nowo budowanych domach. Ma to umożliwić program Moje Ciepło, który jest przygotowywany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

NFOŚiGW potwierdza, że program Moje Ciepło będzie przeznaczony dla osób fizycznych, a otrzymaną przez nie dotację będzie można przeznaczyć na zakup i montaż w nowych budynkach jednorodzinnych powietrznych i gruntowych pomp ciepła.

Maksymalny poziom dotacji ma wynieść 30 procent. Przy tym na montaż powietrznej pompy ciepła będzie można otrzymać do 7 tys. zł dofinansowania, a na montaż gruntowej pompy ciepła nawet 21 tys. zł.

Pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie z Funduszu Modernizacyjnego mają zostać uruchomione przez Narodowy Fundusz jeszcze w tym roku.

Źródło: gov.pl

6 komentarzy do “Moje Ciepło” nawet 21 tys. zł dofinansowania do pomp ciepła

  1. a jakie urzadzenia bierzecie pod uwagę w tych programach? są jakieś wytyczne jakie urządzenia grzewcze muszą być a jakie nie mogą ?jaki np. kocioł jest ok do programu a jaki nie ? jaki producent urządzeń grzewczych spełnia te wszystkie normy eko itp?

    • Piotr, co do zasady do programów kwalifikuje się większość nowoczesnych urządzeń. To jest dość prosto wyjaśnione na stronach tych programów. Możesz wybierać i to szeroko. My mamy pompe ciepłą od Defro i jesteśmy zadowoleni. Przeskok ze starego kopciucha to coś więcej niż rewolucja.

Dodaj komentarz