.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Już dziś rusza proces składania deklaracji do CEEB

W dniu dzisiejszym rusza proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Inicjatywa Głównego Urzędu Nadzoru Budownictwa służy gromadzeniu danych o metodach ogrzewania budynków w całej Polsce. Złożenie deklaracji do CEEB jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli nieruchomości.

Już dziś rusza proces składania deklaracji do CEEB
Już dziś rusza proces składania deklaracji do CEEB [Źródło: gov.pl]

W ramach projektu Zone tworzona jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, której głównym celem jest poprawa jakości powietrza. CEEB to istotne narzędzie wspierające wymianę starych kotłów grzewczych.

Reklama
oknonet.pl

Oznacza to, że każdy właściciel budynku, zobowiązany jest do złożenia deklaracji.

Deklarację można złożyć w prosty i szybki sposób przez internet. Wystarczy profil zaufany lub e-dowód. Osoby, które nie mają możliwości złożyć deklaracji online, mogą to zrobić osobiście we właściwym dla miejsca budynku urzędzie gminy lub wysyłając tradycyjną pocztą.

System powstał, aby realizować ustawowe zadania związane z ochroną środowiska, termomodernizacją i walką z ubóstwem energetycznym. Za jego powstanie odpowiada Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Celem zbierania informacji o budynkach jest stworzenie kompletnej bazy danych, na podstawie której każda gmina w Polsce będzie mogła podejmować odpowiednie działania na rzecz poprawy jakości powietrza.

Deklarację można złożyć na stronie: gov.pl

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz