Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

„Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona” – zaproszenie na konferencję NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza samorządowców oraz przedsiębiorców zajmujących się gospodarowaniem odpadami komunalnymi na konferencję pod hasłem: „Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona”, która odbędzie się 22 czerwca br. w formule hybrydowej: w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie oraz online. Wstęp jest wolny – decyduje kolejność zgłoszeń.

„Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona” – zaproszenie na konferencję NFOŚiGW
„Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona” – zaproszenie na konferencję NFOŚiGW

Na konferencji, zorganizowanej w formule prelekcji, paneli i warsztatów, wystąpią eksperci Ministerstwa Klimatu i Środowiska, prezesi banków, przedstawiciele państwowych instytucji ochrony środowiska, naukowcy, praktycy branży odpadowej, reprezentanci branżowych izb i organizacji oraz członkowie zarządu NFOŚiGW.

Będzie to wyjątkowa okazja do fachowej dyskusji oraz wymiany informacji i opinii na temat systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Polsce, zwłaszcza w zakresie ich spalania i wykorzystania w ciepłownictwie. Spotkanie pozwoli zapoznać się z ofertą banków wspierających samorządowe inwestycje w branży odpadowej i „spalarniowej” oraz z możliwościami skorzystania ze wsparcia finansowego w ramach programów NFOŚiGW. Konferencja umożliwi również poznanie najnowszego dorobku eksperckiego i naukowego w zakresie termicznego przekształcania odpadów, wymiany doświadczeń z praktykami gospodarki odpadowej i zaznajomienia się ze stanem i perspektywami rozwoju spalarni w polskiej gospodarce komunalnej.

W części warsztatowej będzie można poznać zasady i warunki korzystania z pomocy publicznej w dofinansowaniu budowy spalarni odpadów, w tym uzyskać instrukcje jak „krok po kroku” wypełniać wnioski, a także wszechstronne informacje, dane i porady dotyczące np. oceny finansowej inwestycji, czy wskaźników i efektów przedsięwzięcia. Przedstawiciele NFOŚiGW przedstawią zainteresowanym szczegółowe możliwości skorzystania ze wsparcia przewidzianego w programach priorytetowych prowadzonych przez naszą instytucję w zakresie gospodarki odpadowej.

Konferencję organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki. Przewidywana jest internetowa transmisja „na żywo” z przebiegu wydarzenia.

Warto zapamiętać:

Konferencja: „Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona”

Miejsce: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Warszawa, ul. Konstruktorska 3A, sala 105.

Czas: 22 czerwca 2022 r. (środa), godz. 10:00.

Wstęp wolny (decyduje kolejność zgłoszeń).

Swój udział online w konferencji „Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona” można zgłosić za pomocą formularza, który znajduje się pod tym linkiem: cieplownianaodpady.abrys.pl

Rejestracja bezpośredniego udziału w konferencji zostanie uruchomiona po 14 czerwca 2022 r. cieplownianaodpady.abrys.pl

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz