Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Thermia Calibra Eco – pompa ciepła z czynnikiem chłodniczym R452B

Thermia Calibra Eco to gruntowa pompa ciepła z technologią inwerterową, która zapewnia wysoką wydajność dzięki optymalnym rozwiązaniom technicznym.

Thermia Calibra Eco - pompa ciepła z czynnikiem chłodniczym R452B
Thermia Calibra Eco - pompa ciepła z czynnikiem chłodniczym R452B [Źródło: poland.thermia.com]

Dzięki sezonowemu współczynnikowi efektywności (SCOP) wynoszącemu 5,96 (przy ogrzewaniu podłogowym 35°C zgodnie z EN14825), Calibra Eco umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 80%.

Niski GWP i czynnik R452B

Calibra Eco jest pierwszą na rynku gruntową pompą ciepła z bardziej przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym R452B i najniższą wartością GWP (skrót od Global Warming Potential i jest obecnie najdokładniejszą miarą oceny poziomu wpływu na środowisko) – 628. Ponadto, dzięki unikalnej konstrukcji, Calibra Eco wymaga mniejszej ilości czynnika chłodniczego niż inne pompy ciepła, dzięki temu tzw. ekwiwalent CO2 jest bardzo niski.

Czynnik chłodniczy R452B reprezentuje innowację pod każdym względem. Jest to doskonały nośnik ciepła, który prowadzi do większej efektywności energetycznej.

Elastyczna pompa ciepła

Pompa ciepła Thermia Calibra Eco ma modulowaną moc i jest dostępna w 3 modelach : Calibra 8 (2–7kW), Calibra 12 (3–12kW) oraz Calibra 16 (4–16 kW).

Calibra Eco jest dostępna w wersji trójfazowej (400 V) a modele 8 i 12 również w wersji i jednofazowej (230 V).

Calibra Eco ma wbudowany 184-litrowy zbiornik ciepłej wody użytkowej i w razie potrzeby można ją również podłączyć do MBH Calibra 200, MBH Calibra 300 lub innego zbiornika c. w. u.

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów Calibra Eco może również zapewniać ogrzewanie basenu czy też współpracować z panelami słonecznymi lub dodatkowymi źródłami ciepła.

Więcej wody użytkowej

Zbiornik c.w.u. jest wyposażony w technologię TWS (Tap Water Stratification – termiczne uwarstwienie wody), dzięki czemu ciepła woda użytkowa jest przygotowywana szybciej i osiąga wyższą temperaturę niż przy zastosowaniu tradycyjnej technologii. Ponieważ gorąca woda jest mieszana z zimną w celu uzyskania temperatury użytkowej, ilość ciepłej wody użytkowej jest znacznie większa ze względu na wysoką temperaturę wyjściową.

Technologia inwerterowa i TWS sprawiają, że Calibra Eco jest jedną z najszybszych i najbardziej ekonomicznych w swoim segmencie w przygotowaniu ciepłej wody: 260 litrów ciepłej wody użytkowej w temperaturze 40°C

Technologia inwerterowa i niski poziom natężenia dźwięku

Dzięki ciągłemu dostosowywaniu mocy pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania pompa ciepła może zaspokoić 100% zapotrzebowania na energię, co oznacza, że użytkownik nie musi już ponosić kosztów dodatkowego ogrzewania.

Innowacyjna konstrukcja mechaniczna sprawia, że Calibra Eco jest jedną z najcichszych pomp ciepła na rynku. Poziom natężenia dźwięku podczas pracy Calibra Eco 12 waha się od 29 dB (A) do 44 dB (A), w zależności od prędkości sprężarki (zgodnie z EN12102 i EN ISO 3741).

Inteligentny system sterowania

Sterownik koordynuje pracę systemu grzewczego i zarządza jego funkcjami. Pompy ciepła Thermia zapewniają uzyskanie w domu najlepszego możliwego komfortu cieplnego przy najniższych możliwych kosztach.

System wykorzystuje algorytm, który zapewnia najniższe możliwe koszty eksploatacji przy utrzymaniu wymaganej temperatury pomieszczeń.

Nowe właściwości:

 • Asystent uruchomienia – zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące pierwszego uruchomienia
 • Kolorowy ekran dotykowy i intuicyjne menu
 • Pełny przegląd temperatur i krzywej grzewczej
 • Aktualizacja oprogramowania typu „plug and play” przez gniazdo USB
 • Interfejs do systemu automatyki budynkowej BMS (Building Management System) – możliwość korzystania z zalet inteligentnego domu – Smart House
 • Sterownik z ekranem dotykowym
 • Sterownik z ekranem dotykowym

Technologia Optimum

Technologia Optimum na bieżąco monitoruje pracę instalacji grzewczej i odpowiednio dostosowuje wydajność pompy. Pompy cyrkulacyjne klasy A z płynną regulacją prędkości obrotowej gwarantują dostosowanie ich codziennej pracy do wymagań użytkownika i panujących warunków.

Podgrzewanie basenu i funkcja chłodzenia latem

Pompę Thermia Calibra Eco można z łatwością rozszerzyć o funkcję podgrzewania basenu. Dzięki temu korzystanie z basenu jest możliwe bez względu na porę roku, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów podgrzewania go.

Pompa ciepła stanowi źródło ogrzewania w trakcie zimy, natomiast latem proces ten można po prostu odwrócić. Pompa ciepła odbiera ciepło z budynku i odprowadza je do odwiertu w gruncie, zapewniając chłodzenie. Taki sposób chłodzenia jest znacznie tańszy niż tradycyjna klimatyzacja. Thermia Calibra Eco z opcjonalnym wyposażeniem może również efektywnie chłodzić dom latem.

Thermia Online w standardzie

Aplikacja Thermia Online umożliwia kontrolę prawidłowego działania systemu grzewczego i obniżenie temperatury, kiedy domownicy są poza domem lub otrzymywanie powiadomień, jeżeli wydarzy się coś nieprzewidzianego. System online dostarcza serwisantom kompleksowe dane diagnostyczne i umożliwia im szybkie reagowanie na zgłoszenia i uzyskanie dostępu do bieżących informacji o pracy systemu. Aplikacja Thermia Online jest dostępna zarówno w wersji przeznaczonej do systemu Android, jak i iPhone.

Podsumowanie

 • Pierwsza na świecie gruntowa pompa ciepła o najniższym GWP
 • Zielona technologia – czynnik chłodniczy R452B
 • Doskonała efektywność ogrzewania (SCOP 5,96)
 • Duże ilości ciepłej wody użytkowej (260 litrów)
 • Najniższy poziom natężenia dźwięku (29-48 dB(A))
 • Technologia inwerterowa precyzyjnie dostosowuje pracę pompy do zapotrzebowania w czasie rzeczywistym
 • Elastyczność – nowe lub modernizowane obiekty
 • Online – zdalne sterowanie pompą ciepła
 • Klasa energetyczna A+++, kiedy pompa ciepła jest częścią zintegrowanego systemu
 • Klasa energetyczna A+++, kiedy pompa ciepła jest jedynym źródłem ciepła (klasa energetyczna wyznaczona zgodnie z dyrektywą zgodnie z dyrektywą 811/2013).

Źródło: poland.thermia.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz