Reklama
https://h2poland.com.pl/

Thermagen Volan pompa ciepła do każdej instalacji

Sercem pompy ciepła VOLAN jest sprężarka inwerterowa typu scroll firmy Copeland o najwyższym na rynku stopniu modulacji prędkości obrotowej (12,5 - 100% dla Volan 7). Zapewnia to płynną i bardzo szeroką modulację dostosowując moc urządzenia do aktualnego zapotrzebowania instalacji.

THERMAGEN Sprężarka inwerterowa typu scroll firmy Copeland – sercem pompy ciepła VOLAN
Pompa ciepła VOLAN firmy Thermagen [Źródło: thermagen.pl]

Efektem pracy w.w. sprężarki jest mniejsze zużycie energii elektryczne – wyższe sezonowe COP (SCOP) oraz wydłużenie żywotności sprężarki poprzez zminimalizowanie cykli ON/OFF.

Reklama
oknonet.pl

Sprężarki typu scroll w odniesieniu do popularnych z uwagi na niższą cenę sprężarek rotacyjnych cechują się bezawaryjnością oraz lepszymi parametrami pracy.

Innowacyjny system rozmrażania DDC w pompach ciepła VOLAN zwiększa efektywność pracy urządzenia, a także wydłuża żywotność pompy ciepła. Proces ten odbywa się bez konieczności wyłączenia sprężarki, co prowadzi do skrócenia czasu potrzebnego na proces rozmrażania. W środkowoeuropejskim klimacie cykle rozmrażania w porze jesienno-zimowej są codziennością. Każdy taki proces wymaga sporej ilości energii, którą pompa ciepła pobierze z układu c.o. lub wspomoże się grzałką elektryczną.

Technologia DDC pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na rozmrożenie parownika, dzięki czemu w okresie grzewczym współczynnik SCOP osiąga wyższe wartości. Ograniczenie cykli wyłączenia i włączenia sprężarki dodatkowo wydłuża żywotność urządzenia.

Dostępne temperatury pracy urządzenia w sposób efektywny pozwalają ogrzewać budynki modernizowane, które wymagają wyższych temperatur pracy. Przez cały okres grzewczy pompa ciepła pracuje z bardzo dużą efektywnością, przy wysokim COP zapewniając użytkownikowi jak najniższe rachunki za energię elektryczną.

THERMAGEN Sprężarka inwerterowa typu scroll firmy Copeland – sercem pompy ciepła VOLAN
Sprężarka inwerterowa typu scroll firmy Copeland – sercem pompy ciepła Thermagen VOLAN [Źródło: thermagen.pl]
 • Produkcja wody o temperaturze 75°C (VOLAN 7) lub 70°C oraz 79°C z wykorzystaniem grzałek elektrycznych. (współpracy z systemami grzejnikowymi)
 • Szeroki zakres pracy urządzeń dopasowany do każdej instalacji.
 • Praca urządzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -22°C.
 • Wbudowana opcja chłodzenia aktywnego.
 • Programy ogrzewania basenu i jacuzzi.
 • Możliwość sterowania 3. niezależnymi strefami grzewczymi.
 • Możliwość połączenia pompy ciepła z dodatkowym, szczytowym źródłem ciepła np. kotłem gazowym lub kominkiem z płaszczem wodnym.
 • Integracja z systemami fotowoltaicznymi.
 • Zdalna kontrola i podgląd parametrów pracy na stronie i w aplikacji.
 • Stały podgląd zużycia oraz wykorzystania energii elektrycznej.
 • Dopasowanie jednostki wewnętrznej do potrzeb klienta.
 • Gwarancja producenta na terenie całego kraju.

Źródło: thermagen.pl

Thermagen Sp. z o.o.
Ul. Warszawska 50
82-100 Nowy Dwór Gdański
www.thermagen.com
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz