Reklama
https://h2poland.com.pl/

Przygotuj się na zimę dzięki wysokowydajnym rozwiązaniom Panasonic

Przygotuj się na zimę dzięki wysokowydajnym rozwiązaniom Panasonic
Przygotuj się na zimę dzięki wysokowydajnym rozwiązaniom Panasonic

 

Reklama
oknonet.pl

Pompy ciepła są przyszłością

Dążenie do dekarbonizacji ogrzewania sprawiło, że wiele krajów podjęło szeroko zakrojone inicjatywy i regulacje, mające na celu stopniowe wycofywanie innych technologii wykorzystujących paliwa kopalne, np. kotłów gazowych. Firma Panasonic jest zaangażowana w opracowywanie rozwiązań, które w znacznym stopniu wspomagają dążenie do tworzenia domów neutralnych dla środowiska. To właśnie seria powietrznych pomp ciepła Aquarea oferuje produkty pasujące do większości nieruchomości.

Panasonic wyprzedza konkurencję dzięki zaawansowanej serii pomp powietrze – woda Aquarea, które wykorzystują ciepło z otoczenia, wytwarzając własną energię elektryczną z lokalnego źródła odnawialnego. Pompy Aquarea to nie tylko bardziej wydajna alternatywa dla kotłów gazowych, ale również urządzenia, zapewniające chłodzenie, ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Technologia ta opiera swoją pracę na temperaturze otoczenia w celu zapewnienia energii do działania systemu (w połączeniu z niewielkim zapotrzebowaniem na energię elektryczną). Z tego powodu nie ma potrzeby przeprowadzania corocznych przeglądów pod kątem emisji tlenku węgla, które są niezbędne np. w przypadku kotłów gazowych. Dodatkową korzyścią z posiadania w domu urządzenia Aquarea jest to, że zapewnia ono zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie, w porównaniu z kotłami gazowymi, które zapewniają tylko pierwszą pozycję. Dwie funkcje w jednym urządzeniu stanowią doskonałe rozwiązanie na cały rok.

Najważniejsze cechy pomp ciepła z serii Aquarea

Dzięki bogatej ofercie, pompy ciepła Aquarea stanowią rozwiązanie dla większości nieruchomości, niezależnie od ich wielkości i zapotrzebowania na ciepło. Do najważniejszych produktów należy pompa Aquarea All-in-One Compact, która oferuje wysoką wydajność A+++ w ogrzewaniu niskotemperaturowym i A+ w podgrzewaniu wody użytkowej. Jest to idealne urządzenie do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni, dostępne w czterech mocach od 3 do 16 kW. Jednostki typu All-in-One Compact można ustawić w jednej linii z innymi dużymi sprzętami AGD, takimi jak lodówka czy pralka, oszczędzając tym samym miejsce potrzebne do instalacji – w wypadku pompy ciepła można zrezygnować np. z kotłowni i przeznaczyć pomieszczenie do innych celów. Ponadto, dzięki wytrzymałej obudowie i niewielkiej wysokości, można ją również zainstalować z jednostką wentylacyjną na górze, aby zapewnić dodatkowy komfort w domu.

Z kolei seria Aquarea T-CAP firmy Panasonic zapewnia utrzymanie wydajności grzewczej nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -20°C bez pomocy elektrycznej grzałki wspomagającej. Pozwala to na uzyskanie najwyższego komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Najnowszym dodatkiem do oferty jest monoblok T-CAP generacji J, który pracuje z czynnikiem chłodniczym R32. Zaawansowane rozwiązanie umożliwia oszczędność miejsca, nie wymagając jednostki wewnętrznej w domu i może zapewnić temperaturę wody aż do 65°C, będąc idealnym rozwiązaniem dla modernizowanych obiektów.

Zwracając uwagę na różne wielkości i wymagania grzewcze domów, Panasonic oferuje szeroką gamę pomp ciepła Aquarea w różnych kształtach i rozmiarach, aby sprostać potrzebom każdej nieruchomości. Dodatkowo urządzenia są kompatybilne z instalacjami fotowoltaicznymi i co ważne, współpracują z istniejącymi w domu grzejnikami. W przypadku wielu projektów często nie ma potrzeby przeprowadzania pełnego remontu, aby zainstalować system Aquarea, co czyni go idealnym rozwiązaniem do zastosowań modernizacyjnych.

Certyfikacja Instytutu Passive House

Wybrane pompy ciepła Aquarea All in One Compact i Split firmy Panasonic, jak również jednostka wentylacyjna z odzyskiem ciepła, otrzymały również certyfikację Instytutu Passive House, która jest jedynym opartym na wydajności standardem energetycznym w budownictwie, a jej zastosowanie pozwala uznać budynek za “prawdziwie energooszczędny, komfortowy i niedrogi jednocześnie”. Pompy ciepła woda-powietrze oraz systemy wentylacyjne otrzymały certyfikat dzięki wysokiej wydajności, wyjątkowemu komfortowi oraz niskim kosztom energii. Innowacyjna technologia Aquarea przekształca energię cieplną zawartą w powietrzu w ciepło domowe, zmniejszając emisję CO2 i wpływ na środowisko w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami i ogrzewaniem elektrycznym. Panasonic jest jednym z niewielu producentów, którzy oferują modele pomp ciepła o mocy 3kW, czyli te, które stosuje się w większości budynków pasywnych, ponieważ pozwalają one na wysoką wydajność przy jednoczesnym niskim zapotrzebowaniu na energię pobieraną.

Inteligentna technologia sterowania i serwisu pompy ciepła

Aquarea Smart Cloud firmy Panasonic to zaawansowana i intuicyjna usługa umożliwiająca zdalne sterowanie pełnym zakresem funkcji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w domu, uwzględniając również monitorowanie zużycia energii w trybie 24h/7. Jest ona dostępna z urządzeniami Aquarea generacji H oraz J i pozwala na znaczne oszczędności przy zachowaniu całkowitego komfortu użytkowania.

Z kolei Aquarea Service Cloud to narzędzie do zdalnego monitorowania i serwisu pompy ciepła przeznaczone dla profesjonalistów i instalatorów, ale niosące wymierne korzyści dla użytkowników – to ich komfort i bezpieczeństwo 24h/7.

Źródło: panasonic.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz