Reklama
http://www.multitherma.com/

Odpowiedni dobór zbiornika Ciepłej Wody Użytkowej i bufora do domów jednorodzinnych przy współpracy z pompami ciepła

Innowacyjny Dom to kanał, na którym testujemy i opisujemy w swoich filmach urządzenia w tematyce OZE. Wywiad mówi o zbiornikach CWU, tematem jest dobór bufora i to, co powinieneś wiedzieć- Innowacyjny dom przeprowadził wywiad z Łukaszem Dziedzicem z firmy Thermatec producentem pomp ciepła, zbiorników CWU, buforów, oraz szaf hydraulicznych.

Odpowiedni dobór zbiornika Ciepłej Wody Użytkowej i bufora do domów jednorodzinnych przy współpracy z pompami ciepła
Odpowiedni dobór zbiornika Ciepłej Wody Użytkowej i bufora do domów jednorodzinnych przy współpracy z pompami ciepła [źródło: www.innowacyjnydom.com]

Dobór bufora co powinieneś wiedzieć ?

Bufory wody są niezbędnym elementem w systemach pomp ciepła, ponieważ pozwalają na skuteczne magazynowanie energii cieplnej, lub jeśli są nieduże, to mogą pełnić funkcję tzw. sprzęgła hydraulicznego. Dzięki buforom wody, pompy ciepła mogą działać optymalnie, zapewniając skuteczne ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, oszczędność energii. Bufory wody w pompach ciepła wymagają jednak odpowiedniego doboru i konserwacji, aby zapewnić ich sprawne i bezpieczne działanie. Dlatego ważne jest, aby wybierać bufory o odpowiedniej pojemności i wykonaniu, dostosowane do potrzeb danego systemu. Bufory wody są więc niezwykle ważnym elementem w pompach ciepła, pozwalającym na efektywne wykorzystanie energii cieplnej i redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń. Pompy ciepła są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń. Urządzenia te pobierają ciepło z otoczenia i przekazują je do budynku w celu podniesienia temperatury, lub pobierają ciepło z budynku i przekazują je na zewnątrz, aby ochłodzić pomieszczenia.

 

 

Zbiorniku CWU co powinieneś o nim wiedzieć ?

Prawidłowy dobór zbiornika jest bardzo ważny i ma duży wpływ na efekt pracy pompy ciepła. To nie jako klucz do oszczędności oraz pojawienia się zapasów energii, by użytkownicy mogli korzystać z tego co urządzenie potrafi wyprodukować w danym momencie. Poniższy film wyjaśnia i tłumaczy zasady działania zbiorników, buforów i ich doboru. Pozwoli to klientom w podjęciu świadomej decyzji tego co powinni zamontować.

 

 

 

Wspomniane bufory i zbiorniki można zakupić  w firmie  Innowacyjny dom  www.thermatecdystrybutor.pl

Zapraszamy firmy, instalatorów oraz osoby prywatne do zakupów, oraz  odwiedzenia strony Firmy Innowacyjny Dom  www.innowacyjnydom.com, oraz www.facebook.com/innowacyjnydom

Źródło: innowacyjnydom.com

Innowacyjny Dom sp. z o.o.
ul. Kościuszki 134a,
32-540 Trzebinia
tel. 790 274 564
e-mail: [email protected]
www.innowacyjnydom.com
www.facebook.com/innowacyjnydom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz