Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Producent kawy cyfryzuje systemy zasilania, wykorzystując w tym celu oprogramowanie Schneider Electric

Firma Nestlé Nescafé wdraża system EcoStruxure™ Asset Advisor, aby zapewnić stałą niezawodność i wydajność operacyjną w największym na świecie zakładzie produkującym kawę rozpuszczalną.

Producent kawy cyfryzuje systemy zasilania, wykorzystując w tym celu oprogramowanie Schneider Electric [źródło: www.se.com]
Nieformalne spotkanie ministrów UE ds. środowiska i energii [źródło: www.gov.pl]prosumentów - nowy system rozliczania, tzw. net-billing [Źródło: gov.pl]

Najważniejsze informacje:

  • Rozwiązanie pozwala na obserwację i zdalne zarządzanie systemami zasilania przez całą dobę,
  • Urządzenia elektryczne pomagają produkować w zakładzie Nestlé około 1 mln słoików dziennie,
  • Rozwiązanie Connected Services Hub pozwoliło inżynierom zareagować odpowiednio wcześnie i uniknąć trzech nieplanowanych przestojów,

Schneider Electric wdrożył oprogramowanie EcoStruxure™ Asset Advisor w kompleksie Toluca firmy Nestlé w Meksyku.

Fabryka Nestlé Nescafé w Toluca w Meksyku jest największym zakładem produkcyjnym dla Nescafé i ma kluczowe znaczenie dla całej globalnej działalności spółki. W 2013 r. firma zwiększyła moce produkcyjne zakładu o 40 proc., inwestując około 125 mln dolarów, czyniąc go największym zakładem produkcji kawy rozpuszczalnej na świecie. Jako że fabryka odpowiada za ponad 1 mln słoików kawy produkowanych dziennie, zapobieganie przestojom ma krytyczne znaczenie dla działalności Nestlé.

Zwiększenie niezawodności czasu pracy, lepsza widoczność i elastyczność operacyjna

Utrzymanie ruchu przed wprowadzeniem usługi Asset Advisor miało charakter reaktywny. Osiem nieplanowanych braków energii w jednym roku, w tym zwarcie w niemonitorowanej części głównej podstacji, które spowodowało 14-godzinną przerwę w produkcji, co kosztowało firmę ok. 588 tys. dolarów, doprowadziło do załamania produkcji. Ponieważ ciągłość usług ma kluczowe znaczenie dla zakładu produkcyjnego, system EcoStruxure™ umożliwił firmie Nestlé przejście na konserwację predykcyjną, pozwalając zespołom na proaktywne rozwiązywanie problemów w celu uniknięcia kosztownych przerw.

Wdrożenie Asset Advisor umożliwia inżynierom zdalne monitorowanie zasobów. Polega na analizie danych w celu określenia częstotliwości serwisowania. Zespoły elektryczne w Nestlé mogą teraz spędzać mniej czasu na reagowaniu na problemy, a sprzęt w zakładzie może dłużej pracować z optymalną wydajnością.

W zakładzie o tych rozmiarach jak Nestlé Nescafé zapewnienie niezawodności wszystkich systemów elektrycznych jest szczególnie wymagającym zadaniem. W całej sieci operacyjnej wdrażamy elastyczne i skalowalne rozwiązania cyfrowe, aby zwiększyć naszą zdolność reagowania, a wybór Schneider Electric jako partnera był naturalny. Współpracowaliśmy już wcześniej w naszych zakładach produkcyjnych we Francji i Szwajcarii. Od momentu wdrożenia EcoStruxure Asset Advisor pozwolił zidentyfikować „gorące punkty” i zaatakować je, zanim stały się problemem.– podsumował Luis Gilberto López Páez, electricity specialist w Nestlé Toluca Cafés.

źródło: www.se.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz