Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Jakie są koszty eksploatacji pompy ciepła?

Funkcjonalne ogrzewanie domu jest niezwykle ważne, ponieważ przyczynia się do wzrostu naszego komfortu. Przy dużym wzroście rachunków za energię oraz gaz coraz więcej osób szuka innowacyjnego rozwiązania, które zagwarantuje mniejsze koszty ogrzewania domu. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne pompy ciepła, dzięki którym będziemy mogli zaoszczędzić na rachunkach, a także przyczynić się do ograniczenia spalin.

Jakie są koszty eksploatacji pompy ciepła?
Jakie są koszty eksploatacji pompy ciepła?

Do czego służą i jak działają pompy ciepła?

Reklama
oknonet.pl

Są to nowoczesne urządzenia, które coraz to częściej wykorzystywane są do ogrzania domu, a także przygotowania ciepłej wody. Pompy ciepła działają na podstawie pobierania ciepła z powietrza lub gruntu, a następnie przekierowują je do systemu grzewczego domu w postaci grzejników lub ogrzewania podłogowego. Swoją popularność zawdzięczają dużej wydajności, a przez wzgląd na niski koszt eksploatacji pompy ciepła uważane są za najlepszy z dostępnych sposobów ogrzewania.

Koszty eksploatacji pompy ciepła

Pompy ciepła są to ekologiczne rozwiązania, które nie produkują spalin, a pozyskiwane ciepło jest ze źródeł odnawialnych. Co więcej, jeżeli mamy prawidłowo zaprojektowaną instalację to zużycie energii elektrycznej podczas pracy pompy jest niewielkie. Zasilanie z sieci służy jedynie do tego, aby pompować ciepło z powietrza lub gruntu i przetwarzać je w taki sposób, aby optymalna temperatura była w naszym pomieszczeniu. Rozumiemy przez to, że prąd elektryczny nie jest wykorzystywany do ogrzewania domu.

Należy wspomnieć, że specjaliści od systemów grzewczych policzyli, ile kosztuje eksploatacja pompy ciepła. Doszli do wniosku, że dla domu o powierzchni 200 m2 wynosi średnio od 1500 do 2000 zł. Co więcej, według ich obliczeń ogrzewanie gazowe to około 3000 zł, a elektryczne około 6000 zł. Zakup pompy ciepła zmniejszy nam koszty jej eksploatacji w porównaniu do innych źródeł ogrzewania oraz będzie nowoczesnym i proekologicznym rozwiązaniem.

Z czego wynika popularność pomp ciepła?

Zaletą jest ich sprawność pompowania ciepła, ponieważ jest większa, im mniejsza jest różnica temperatur pomiędzy odbiornikiem a dostawcą ciepła w układzie grzewczym. Warto zauważyć, że urządzenie to nie emituje dużego hałasu, a także może chłodzić pomieszczenia budynku tajniej niż instalacja klimatyzacyjna.

Jeszcze kilka lat temu pompy ciepła oferowane przez firmy kosztowały horrendalne pieniądze. Aktualnie każdy właściciel domu może sobie pozwolić na ten nowoczesny system ogrzewania, który nie emituje spalin. Co więcej, przy tym typie ogrzewania nie musimy budować komina, ani kotłowni, przez co nadal optymalizujemy koszta.

Wybierając urządzenie, jako ogrzewanie domu możemy liczyć, że pompy ciepła koszt eksploatacji będzie dużo niższy niż tradycyjnego ogrzewania. Koszty, które będziemy potrzebowali ponieść to tylko zakup pompy ciepła, a także instalacji grzewczej. Zastosowanie tego rozwiązania w płynie również na oszczędności wynikające z zakupu węgla, koksu lub drewna do ogrzewania. Ekologiczne rozwiązanie przyniesie zarówno korzyści nam, jak i planecie.

Źródło: daikin.pl

email: [email protected]
facebook: facebook.com/DaikinPoland

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz