Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Hybrydowa pompa ciepła? System MAGIS COMBO od Immergas

System hybrydowy łączy w sobie elementy kotła kondensacyjnego oraz zintegrowany z moduł hydrauliczny powietrznej pompy ciepłą typu Split. Takie rozwiązanie oferuje więcej możliwości i pozwala zaoszczędzić energię.

Rozwiązanie MAGIS COMBO od Immergas
Rozwiązanie MAGIS COMBO od Immergas [Źródło: immergas.pl]

Rozwiązania hybrydowe przedstawiają korzyści w postaci wysokiej efektywności energetycznej, a więc wpisują się w rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, a także duże łączne moce grzewcze (np. przy podgrzewaniu wody użytkowej). Charakteryzują się także oszczędnością miejsca montażowego oraz są jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie ciepła z obu źródeł.

Rozwiązanie MAGIS COMBO od Immergas

System MAGIS COMBO jest tzw. hybrydą: pompą ciepła powietrze – woda typu „Split” zintegrowaną z gazowym kotłem kondensacyjnym. Posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10kW. Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody i 24kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła.

Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C.

Pompa ciepła jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze 55° C (dla temperatury powietrza zewnętrznego -10° C) lub 45° C (dla temperatury powietrza zewnętrznego -20°).

MAGIS COMBO zajmuje niewiele miejsca i pozwala na znaczne oszczędności energii dzięki swojej wysokiej efektywności energetycznej. Szczególnie dobrze sprawdzi się w nowych domach o podwyższonej izolacyjności termicznej, może też być z powodzeniem zastosowany w systemach modernizowanych.

MAGIS COMBO występuje w wersji dwufunkcyjnej (Magis Combo) lub jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.

Korzyści z zastosowania:

  • rozwiązanie dla nowego budownictwa – MAGIS COMBO to rozszerzenie rozwiązań z wykorzystaniem urządzeń typu „Split”. Szczególnie dobrze sprawdza się w nowym budownictwie o zwiększonej termoizolacyjności,
  • oszczędność – rozwiązania zastosowane w hybrydzie pozwalają na jeszcze większą oszczędność,
  • inteligentne zarządzanie – nowa elektronika decyduje o pracy pompy ciepła lub kotła gazowego w zależności od warunków pogodowych tak, aby zapewnić najwyższą efektywność pracy instalacji grzewczej,
  • kompaktowe rozwiązanie – Jednostka zewnętrzna systemu MAGIS COMBO jest mniejsza od standardowych pompa ciepła, dając tym samym większą elastyczność przy wyborze miejsca montażu.

Źródło: immergas.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz