Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Eko-On postaw na wiedzę i doświadczenie!

W związku, z szybkim rozwojem branży OZE na rynku polskim, rozmawiamy z Krzysztofem Gawrońskim, Współwłaścicielem firmy Eko-On. Dyskutujemy o początkach, zmianach, ewolucji i planach na przyszłość.

Eko-on - postaw na wiedzę i doświadczenie!
Eko-on - postaw na wiedzę i doświadczenie! [Źródło: eko-on.pl]

 

 Jak powstał pomysł na firmę?

Pomysł na firmę pojawił się na długo przed jej powstaniem, kiedy branża OZE w Polsce nastawiona była głównie na kolektory słoneczne, czyli instalacje pozwalające na przetwarzanie energii słonecznej na ciepło, które najczęściej wykorzystywane było do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Kolektory słoneczne stały się popularne głównie, za sprawą dotacji na zakup i montaż tych urządzeń. Kilka lat pracy w jednej z krakowskich firm zajmujących się kolektorami pozwoliło, na poznanie specyfiki takiej działalności i ogólnie całej branży OZE. W pewnym momencie skończyły się środki pozwalające na dofinansowanie zakupu instalacji kolektorów słonecznych i wiele firm zniknęło z rynku. To właśnie wtedy zdecydowaliśmy o stworzeniu własnej firmy. A był to rok 2014.

Jak to było na początku? Było łatwo/ciężko?

Początki chyba zawsze są trudne. Tak jak wspomniałem firma EKO-ON powstała kiedy skończył się popyt na kolektory słoneczne a naszym głównym produktem od początku były instalacje fotowoltaiczne, o których mało kto słyszał w tamtych czasach. Na początku byliśmy chyba jedną z dwóch, może trzech firm w Krakowie, które zajmowały się fotowoltaiką, ale to było jakieś 7 lat temu. Teraz jest zupełnie inaczej – klienci są coraz bardziej świadomi, a konkurencja jest bardzo duża.

 Jakie Wasze cechy powodują, że Wam się udało?

Właściwie to nie robimy nic nad wyraz… Obserwujemy rynek, zanim nawiążemy współpracę, weryfikujemy dostawców i ich produkty, słuchamy Klientów i ciągle się rozwijamy zarówno pod względem strukturalnym firmy jak i asortymentowym.
Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego nie posiadamy w swojej ofercie „pakietów sprzedażowych”, a każde rozwiązanie jest oparte na racjonalnym zapotrzebowaniu. Pracujemy tak już od wielu lat i wiemy, że właśnie za to cenią nas nasi Klienci.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Firma Eko-On zajmuje się kompleksową obsługą Klienta w zakresie fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Współpraca z Klientem przebiega etapowo:

• Przeprowadzamy profesjonalne audyty – podstawą jest wywiad z Klientem, osobisty audyt miejsca instalacji oraz plany energetyczne.
• Dobieramy racjonalną moc instalacji oraz jej komponenty opierając się na sprawdzonych dostawcach.
• Przeprowadzamy analizę zwrotu z inwestycji, aby każdy Klient wiedział, ile zaoszczędzi.
• Wybieramy najlepszą formę finansowania oraz pomagamy uzyskać dotacje. Posiadamy dedykowane oferty bankowe z nisko oprocentowanym kredytem oraz z możliwością odroczenia spłaty.

Dla firm mamy korzystne propozycje leasingowe.

• Montujemy wybrane przez Klienta rozwiązania. Posiadając własne ekipy montażowe (nie korzystamy z podwykonawców) mamy pełną kontrolę nad przebiegiem instalacji, dzięki temu możemy zaproponować naszym Klientom najwyższą jakość usług.
• To co najbardziej nas cieszy to fakt, że nasi klienci polecają nas dalej swoim znajomym i rodzinie, co tylko potwierdza ich zadowolenie z naszych usług.

 Z jakich korzystacie dostawców?

Nasza oferta jest bardzo szeroka – kilkunastu sprawdzonych producentów modułów fotowoltaicznych i kilku producentów falowników i dostawców pomp ciepła. Posiadamy systemy montażowe pozwalające na montaż instalacji na niemalże każdym rodzaju poszycia dachu oraz na gruncie. Trudne, skomplikowane dachy również nie są dla nas problemem – zawsze znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

 Do kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta skierowana jest zarówno do Klienta indywidualnego jak i firm. Każdy wymaga indywidualnej opieki.

Jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok zakończyliśmy bardzo pozytywnie. Dzięki rosnącej konkurencji zrozumieliśmy, jak ważne jest to, co ciągle pielęgnujemy – indywidualne podejście do Klienta oraz racjonalny dobór komponentów. Wielu Klientów wybierało naszą firmę właśnie z tych powodów.
Ponadto dzięki rekomendacjom od naszych zadowolonych Klientów stale odnotowujemy wzrost sprzedaży i to pomimo panującej pandemii. Rosnąca ilość zleceń wymusza na nas ciągłe zwiększanie ilości ekip montażowych oraz zwiększanie zespołów sprzedażowych.
Ogólnie rok zakończony sukcesem, na który liczymy również w tym roku!

 Jakie macie plany na przyszłość (bliższe i dalsze)?

Aktualnie skupiamy się na ciągłym rozwoju firmy. Poszerzaniu naszego asortymentu o inne ekologiczne rozwiązania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz