Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Daikin – japoński standard ogrzewania Twojego domu

W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie pompami ciepła. Wychodząc naprzeciw temu nasze portfolio powiększyło się o produkty Daikina, japońskiego potentata produkującego swoje urządzenia w Europie. Zapewne wielu osobom jest ona znana z produkcji klimatyzacji i takie rozwiązanie także mamy w swojej ofercie. Jednak tym razem poznajmy ich rozwiązania na okres grzewczy. Dowiedz się, dlaczego zaufaliśmy firmie Daikin i co czyni jej produkty wyjątkowymi!

Daikin - japoński standard ogrzewania Twojego domu
Daikin - japoński standard ogrzewania Twojego domu

Daikin – poznajmy się
Daikin to japoński, międzynarodowy producent i dostawca sprzętu do ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji a także układów chłodniczych i pomp ciepła. Firma działa na rynku światowym niemal 100 lat dbając o przyjemną atmosferę w domach, pomieszczeniach biurowych czy hotelach. Japoński, wysoki standard jest widoczny w ofercie firmy, której produkty są zaawansowane technologiczne a wszystko po to aby użytkownicy sprzętu mogli komfortowo czuć się w domu, pracy czy innej przestrzeni, w której przebywają. Daikin oferuje wysokiej klasy urządzenia z inteligentnym systemem sterowania zapewniającym kontrolę nad temperaturą, wydajnością, pracą czy zużyciem energii. Doświadczenie i zastosowane technologie czynią z Daikin partnera któremu można zaufać.

Altherma 3R – nowa jakość w nowej generacji

Czołowa seria urządzeń Daikina jest stale udoskonalana. Na rynku dostępna jest już trzecia generacja pomp, które spełnią oczekiwania każdego użytkownika. Skąd taki wniosek? Odpowiedź jest prosta: oferta producenta obejmuje cały szereg urządzeń grzewczych.

W serii Altherma znajdują się pompy powietrze-woda i pompy gruntowe w wariancie split oraz monoblok. Wśród nich wyróżnić można trzy typy jednostek wewnętrznych: przypodłogową w pełni zintegrowaną z elementami hydraulicznymi, ECH2O z możliwością podłączenia dodatkowego źródła ciepła oraz wiszącą – kompaktową jednostkę z możliwością podłączenia zewnętrznego zbiornika ciepłej wody użytkowej o pojemności nawet do 500 litrów!

Pompy ciepła Altherma 3 generacji charakteryzują się nowatorską technologią Bluevolution. Polega ona na połączeniu specjalnie opracowanej sprężarki z czynnikiem chłodniczym R-32. Daikin jest jednym z pionierów wykorzystania wspomnianego czynnika do działania pomp ciepła. Pozwala tym samym osiągnąć wyższą sprawność energetyczną, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na dziurę ozonową. Warto również dodać, że R-32 jest łatwiejszy do odzysku i ponownego wykorzystania – to kolejny atut rozwiązania opracowanego przez firmę Daikin.

Nie zapominajmy jednak o aspekcie estetycznym. W kwestii wzornictwa Daikin stawia wysoko poprzeczkę. Jednostki wewnętrzne pomp w wariancie split charakteryzują się nowoczesnością. Nie znaczy to jednak, że nie będą dobrze komponowały się w mniej industrialnych wnętrzach – w owej nowoczesności kryje się nie tylko minimalizm, lecz również klasyczny kształt i dbałość o detale.

Jednostki wewnętrzne z wbudowanym zbiornikiem wody o pojemności 180 lub 230 litrów, mogą się poszczycić niewielką powierzchnią zabudowy: zaledwie 0,37 m2. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, w której ilość miejsca na instalację jest ograniczona. Z kolei jednostki wewnętrzne typu split nie posiadają zintegrowanego zbiornika c.w.u., Zapewnia to elastyczność konfiguracji, ponieważ nie zawsze jest możliwość umieszczenia zbiornika bezpośrednio przy jednostce wewnętrznej.

Konstrukcja samej jednostki zewnętrznej to efekt pracy sztabu inżynierów zarówno europejskiego, jak i japońskiego oddziału. Co czyni ją tak wyjątkową? Przede wszystkim rozmiar: jest co najmniej o połowę mniejsza od konkurencyjnych, przy jednoczesnym zachowaniu jak najbardziej efektywnej pracy. Warto przy tym wspomnieć, że wyposażona jest w zaledwie jeden wentylator. Zwykle jednostki o podobnej mocy potrzebują dwóch, niemniej Daikin postawił na zwiększenie cyrkulacji powietrza poprzez zastosowanie większego wiatraka. Ma to oczywisty wpływ na sam generowany przez urządzenie hałas: jednostka jest cichsza od śpiewu ptaków.

Altherma 3H – kwintesencja pompy ciepła

Wychodząc naprzeciw kolejnym oczekiwaniom, Daikin wprowadził na rynek nową serię urządzeń – Altherma 3 H MT i HT. Są to wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda, które mogą zapewnić temperaturę wody na wylocie (na zasilaniu) na poziomie nawet 70 ° C. Dzięki wysokiemu zakresowi pracy (od 8 do nawet 18 kW), urządzenie to może zastąpić zarówno kotły olejowe jak i stałopalne w starszych budynkach, a to oznacza, że sprawdzi się zarówno w starszym, jak i nowym budownictwie. Urządzenia te charakteryzuje bardzo cicha praca – do 38 dBA, co stanowi rzeczywistą redukcję poziomu głośności o połowę, nowoczesny design – jednostka zewnętrzną posiada poziomą obudowę, dzięki której wentylator jest niewidoczny, a matowy czarny kolor zapewnia większą dyskrecję. Na koniec warto wspomnieć, że pompa ciepła Altherma 3 H zapewnia nie tylko ogrzewanie i chłodzenie, ale i natychmiastowe podgrzewanie wody użytkowej, zużywając w tym celu mniej energii. Oznacza to, że Daikin Altherma 3 H to najlepszy wybór pod względem komfortu, jak i ekonomii.

Krok w przyszłość z Daikin

Jednak czym byłaby technologia, której działania nie moglibyśmy sprawdzić “w praktyce”? I na to Daikin ma swoje rozwiązanie: sterownik Onecta. Jest to aplikacja pozwalająca zarządzać pracą zarówno pomp, jak i klimatyzacji. Wystarczy połączyć jednostkę z siecią Wi-Fi oraz pobrać aplikację. Wśród najważniejszych funkcji wymienić należy możliwość zmiany ustawień termostatu, programowanie harmonogramu temperatury oraz ułożenie własnego systemu przepływu informacji.

Użytkownik sam ustala tygodniowy harmonogram pracy pompy ciepła (do 6 akcji na dzień). Co istotne, ustawienia jak najbardziej można indywidualizować pod kątem konkretnych pomieszczeń lub zastosowań. Pozwala to decydować nie tylko o tym, o której godzinie urządzenie powinno włączyć czy wyłączyć ogrzewanie, lecz również kiedy będzie największe zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową.

Moduł monitorowania zużycia energii jest szczególnie ważny dla tych, którzy chcą uzyskać szybką informację zwrotną o oszczędnościach wynikających z używania pompy ciepła. Przyjazny minimalistyczny interfejs pomaga usystematyzować najważniejsze informacje, bez zbędnych danych czy tabelek. Nawet będący na bakier z technologią poradzą sobie z opanowaniem oprogramowania. Szczególnie że obsługiwać je można za pomocą mowy – Onecta kompatybilna jest z Asystentem Google oraz Amazon Alexą.

House Solutions Sp. z o.o.

Kalwaryjska 33
30-504 Kraków
tel.: 732 732 252
email: [email protected]
www: house-solutions.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz