Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

10 edycja konkursu Miasta Roku Pompy Ciepła

Trwa nabór projektów do Nagrody Miasta Roku Pompy Ciepła (HPCY). Jest to projekt EHPA, który wyróżnia najbardziej wydajny, inteligentny i zrównoważony projekt pompy ciepła na poziomie lokalnym.

HPCY Award 2019 [Źródło: https://hpcy.ehpa.org]

Nagroda HPCY Award została uruchomiona w 2011 r., aby wyróżnić miasta i regiony, które wprowadziły energooszczędny projekt wykorzystujący technologię pompy ciepła. Międzynarodowa atrakcyjność nagrody rośnie z roku na rok i teraz przyciąga uczestników z całej Europy i spoza niej.

Celem projektu jest:

  • zbieranie najlepszych rozwiązań z wykorzystaniem pomp ciepła na obszarach miejskich, aby przedstawić je władzom UE,
  • tworzenie wzorów do naśladowania dla tych, którzy wciąż wahają się przed zmianami,
  • zwiększanie świadomość ludzi na temat potencjału pomp ciepła,
  • rozpoznawanie innowacji i kontynuacja pracy w tym sektorze.

Konkurs obejmuje projekty z całego łańcucha zastosowań: pojedyncze budynki mieszkalne, komercyjne i przemysłowe. Ponadto innym ważnym elementem jest poziom integracji sieci cieplnych i innych technologii odnawialnych, takich jak panele słoneczne.

Nagrody Miasta Roku Pompy Ciepła 2020 zostaną przyznane czterem najbardziej innowacyjnym projektom z wykorzystaniem pomp ciepła w dniach 17-18 listopada 2020 r. (w Brukseli – jeśli pozwolą na to warunki).

Jury będzie brało pod uwagę kilka kryteriów:

  • redukcja CO2 w procesach przemysłowych, inteligentne wykorzystanie ciepła odpadowego, redukcja kosztów (zarówno energii, jak i produktu końcowego) osiągnięty wzrost temperatury parowania / kondensacji;
  • redukcja CO2 w budynkach, poprawa komfortu cieplnego w pomieszczeniach, poziom SCOP, łatwa instalacja, poprawa estetyki;
  • pompa ciepła nowej generacji: wysoki poziom innowacyjności, integracja z innymi technologiami OZE (w kierunku 100% odnawialnych źródeł energii), potencjał redukcji kosztów (instalacja – jednostka – ogrzewanie / chłodzenie).

Zachęcamy do składania swoich zgłoszeń, poprzez pobranie szablonu aplikacji tutaj i wysłanie go na adres: [email protected].

Źródło: hpcy.ehpa.org

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz