Reklama
http://www.multitherma.com/

KOSPEL-producent pomp ciepła, kolektorów i elektrycznych kotłów c.o.

Firma posiada 4 zakłady produkcyjne, systematycznie zwiększa sprzedaż, a jej produkty obecne są w 57 krajach.

KOSPEL-producent pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o
KOSPEL-producent pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o [Źródło: kospel.pl]

Firmę Kospel założono w 1990 roku, a obecnie jest to jeden z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o.

Jednym z niedawno wprowadzonych produktów jest wymiennik z buforem SWVPC zaprojektowany specjalnie do współpracy z pompą ciepła. Może być ważnym elementem wydajnej, oszczędnej i przyjaznej dla środowiska instalacji grzewczej. Całkowita pojemność zbiornika SWVPC wynosi 308 litrów – wymiennik ciepłej wody użytkowej ma pojemność 201 litrów, natomiast bufor ciepła – 107 litrów. Pojemny wymiennik sprawia, że odpowiednia ilość ciepłej wody jest dostępna zawsze wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. Moc zbiornika wynosi 22 kW – przy parametrach 55/10/45°C (temp. wody grzewczej/temp. wody zasilającej/temp. wody użytkowej) oraz przepływ wody grzewczej przez wężownicę – 2,5 m²/h.

Zbiornik produkowany przez firmę Kospel cechuje wysoka izolacja cieplna (PUR). Jej grubość wynosi 66 mm, a wysokiej jakości materiał izolacyjny to gwarancja niskich strat postojowych (56 W/klasa energetyczna B). Ponadto połączenie wymiennika i bufora w jednej obudowie przekłada się na oszczędność miejsca w kotłowni. Wysokość zbiornika SWVPC wynosi 161 cm, a jego średnica – 69,5 cm. To pozwala na instalację nawet w niskich pomieszczeniach.

Zbiornik Kospel SWVPC, w połączeniu z pompą ciepła, współtworzy wysokojakościowy system grzewczy. Duża powierzchnia wymiany ciepła (2,6 m²) wpływa na wydajność pracy całej instalacji. Dzięki buforowi czysta energia produkowana przez pompę ciepła jest optymalnie wykorzystywana do celów grzewczych. To z kolei przekłada się na realne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Dodatkowym atutem zbiornika jest możliwość doposażenia w grzałkę elektryczną. Jej montaż jest możliwy w części odpowiedzialnej za podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

W ofercie firmy znajdują się przepływowe podgrzewacze wody, elektryczne kotły c.o., ogrzewacze pojemnościowe, wymienniki c.w.u. i bufory c.o., kolektory słoneczne, pompy ciepła, magnetyzery.

Źródło: kospel.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz