Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Bakterie i grzyby w ogrzewaniu podłogowym

System ogrzewania podłogowego tworzy środowisko przyjazne rozwojowi szlamu biologicznego, który oparty jest na podwyższonej aktywności bakterii i grzybów.

Bakterie i grzyby w ogrzewaniu podłogowym
Bakterie i grzyby w ogrzewaniu podłogowym [Źródło: adey.pl]

Do jednych z najczęściej występujących rodzajów grzybów w podłogówce zaliczamy Penicillium i Aspergillus rozwijające się również w mokrych ścianach czy zepsutej żywności.

Ogrzewanie podłogowe to instalacja niskotemperaturowa, co oznacza, że wewnątrz instalacji panuje temperatura na tyle wysoka, by spowodować namnażanie się baterii oraz równocześnie zbyt niska, by je jednocześnie zwalczać.

Zanieczyszczona podłogówka oznacza słabą cyrkulację wody, a to z kolei znacznym zmniejszeniem wydajności. Musimy mieć na uwadze, że do instalacji podłogowej stosuje się rury o małych przekrojach i z dużą ilością zgięć, stąd też łatwo o zatory ze szlamu.

Do czyszczenia instalacji możemy użyć preparatów zapobiegających wzrostowi skażenia bakteryjnego w niskotemperaturowych instalacjach centralnego ogrzewania. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie filtra domowego. Produkty do czyszczenia instalacji znaleźć możemy w ofercie producenta chemii do systemów grzewczych i filtrów ADEY.

ADEY to jeden z wiodących producentów filtrów magnetycznych i środków chemicznych stosowanych w systemach grzewczych do ich ochrony i poprawy efektywności ich pracy.

Źródło: adey.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz