Reklama
http://www.multitherma.com/

Ruszył nowy program rządowy Mój Prąd 5.0

W najnowszej, piątej edycji programu, rozszerzono grupy kosztów, na które można starać się o dotację. Oprócz magazynów energii, magazynów ciepła oraz systemów zarządzania energią, które były już dostępne w poprzedniej wersji, teraz dołączyły również pompy ciepła i kolektory słoneczne.

Ruszył nowy program rządowy Mój Prąd 5.0
Ruszył nowy program rządowy Mój Prąd 5.0 [źródło: www.homestar.pl]

Rozszerzenie programu “Mój Prąd” umożliwi kolejne dofinansowanie prosumentów, którzy wytwarzają energię elektryczną na potrzeby swoich gospodarstw domowych. Piąta edycja programu, znana jako PPMP5, oferuje beneficjentom bezzwrotne dotacje sięgające nawet do 58 tysięcy złotych dla jednego Punktu Poboru Energii (PPE). Rozszerzenie zakresu programu obejmuje dodatkowe elementy, takie jak kolektory słoneczne i pompy ciepła.

Program “Mój Prąd” został rozbudowany o wsparcie finansowe dla zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Jest to kompleksowe wsparcie mające na celu przekształcenie budynków jednorodzinnych w niskoemisyjne i efektywnie energetyczne domy. Minister podkreśla, że program jest odpowiedzią na najczęściej zgłaszane społeczne potrzeby, umożliwiając remonty i inwestycje, które znacząco obniżą koszty ogrzewania i zużycia energii elektrycznej.

W piątej edycji programu “Mój Prąd” przewidziane są różne poziomy dofinansowania, których forma wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych:

GRUPA kosztów INSTALACJE PV:

  • Dla wsparcia wyłącznie paneli fotowoltaicznych maksymalna dotacja wynosić będzie 6 tysięcy złotych.
  • Jeśli wnioskodawca zdecyduje się na kilka elementów systemu, dotacja do paneli fotowoltaicznych wzrośnie do 7 tysięcy złotych.

GRUPA kosztów MAGAZYN CIEPŁA / URZĄDZENIE GRZEWCZE:

  • Przy inwestycjach obejmujących mikroinstalację fotowoltaiczną wraz z pompą ciepła, wysokość dofinansowania wzrośnie od 4,4 tysięcy złotych do aż 28,5 tysięcy złotych, w zależności od rodzaju pompy.
  • W przypadku rozszerzenia inwestycji o magazyn ciepła, beneficjent otrzyma do 5 tysięcy złotych.

GRUPA kosztów MAGAZYN ENERGII ELEKTRYCZNEJ

  • Dla magazynu energii dofinansowanie wynosić będzie do 16 tysięcy złotych.

GRUPA kosztów SYSTEM ZARZĄDZANIA ENERGIĄ HEMS/EMS

  • Wybierając system zarządzania energią w domu, beneficjent otrzyma dodatkowo do 3 tysięcy złotych.

GRUPA kosztów KOLEKTORY SŁONECZNE C. W. U.:

  • Dla kolektorów słonecznych przewidziano dofinansowanie w wysokości do 3,5 tysiąca złotych.

Do dofinansowania można zgłosić tylko jeden element z każdej grupy kosztów.

W jaki sposób  firma Home star pomaga klientowi w dofinansowaniach ? 

MÓJ PRĄD. Jeśli beneficjent spełnia wszystkie warunki przystąpienia do programu, które są zawarte w regulaminie to na podstawie uzyskanego pełnomocnictwa oraz dostarczenia przez klienta niezbędnych dokumentów wymaganych w programie jesteśmy w stanie złożyć wniosek o dofinansowanie za klienta. Warunek jest podstawowy – aby nasza firma montowała mu zakupioną u nas instalację fotowoltaiczną i/lub dodatkowe produkty np. pompa ciepła, magazyn energii. itp.

MOJE CIEPŁO. Jeśli beneficjent spełnia wszystkie warunki przystąpienia do programu, które są zawarte w regulaminie to na podstawie uzyskanego pełnomocnictwa oraz dostarczenia przez klienta niezbędnych dokumentów wymaganych w programie jesteśmy w stanie złożyć wniosek o dofinansowanie za klienta. Jednak istnieje podstawowy warunek – nasza firma musi zainstalować zakupioną u nas pompę ciepła.

CZYSTE POWIETRZE. Warunek jest podstawowy – aby nasza firma montowała klientowi pompę ciepła zakupioną bezpośrednio od firmy HOME STAR. Jeśli beneficjent spełnia wszystkie warunki przystąpienia do programu, które są zawarte w regulaminie oraz dostarczy niezbędne dokumenty i informacje potrzebne do stworzenia wniosku o dotację to firma Home Star razem z marką THERMATEC jest w stanie pomóc mu stworzyć wniosek dofinansowanie oraz pomóc wysłać wniosek do NFOŚiGW.

 

 

Źródło: homestar.pl

Home Star Sp. z o.o.
Misjonarzy Oblatów MN 20A,
40-129 Katowice
tel. biuro: (+48) 32 722 02 03
tel. sprzedaż:(+48) 533 222 223
e-mail: [email protected]
www.homestar.pl 
www.thermatec.pl
https://www.facebook.com/homestarfotowoltaika/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz