Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ochsner AIR najcichszy na rynku!

Problem z hałasem, powodowanym przez pracujące pompy ciepła jest coraz bardziej powszechny. Firma Ochsner, producent pomp ciepła ze 150 letnią historią posiada w swojej ofercie najcichsze pompy ciepła typu powietrze/woda na rynku idealnie sprawdzające się w sytuacjach, gdzie konieczne jest zachowanie szczególnie wyśrubowanych poziomów hałasu.

Ochsner AIR najcichszy na rynku!
Ochsner AIR najcichszy na rynku!

Seria AIR oraz AIR HAWK to urządzenia typu split o mocy grzewczej od 4 do 80 kW. Są to urządzenia zaprojektowane i produkowane przez firmę Ochsner wyłącznie w Austrii. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji charakteryzują się najniższym poziomem hałasu generowanym podczas pracy tj. 28 db(A)!

Zostały one sprawdzone w najcięższych warunkach. Pompy powietrze/woda OCHSNER z charakterystycznymi stołowymi jednostkami zewnętrznymi z powodzeniem pracują w Zakopanem (V strefa klimatyczna) od 2007 roku, co jest potwierdzeniem najwyżej jakości i solidności.

2

Jest to możliwe dzięki umieszczeniu sprężarki w jednostce wewnętrznej wyposażonej w 5 punktowy system odprężania drgań oraz dodatkową izolacja akustyczną kompresora oraz obudowy urządzenia, a także unikalnej budowie jednostki zewnętrznej o konstrukcji stołowej z pakietem lamel miedziano-aluminiowych, zapewniających maksymalną wymianę ciepła także przy niskich temperaturach zewnętrznych oraz szybki proces odszraniani sterowanego poprzez zestaw czujników, co pozwala uniknąć zarastanie pompy lodem i spadku jej sprawności.

Pompy ciepła AIR i AIR HAWK są wstanie podgrzać czynnik grzewczy do temp. 65°C przy temp. zewnętrznej -10°C bez użycia grzałek dzięki opracowane przez Ochsner systemowi wtrysku OVI (Ochsner Vapor Injection).

Urządzenia są sterowane przez sterownik OTE(Ochsner Tronic Easy) pozwalający kaskadować do 8 pomp ciepła oraz OTS (Ochsner Tronic Smart), który umożliwia kontrolę i diagnozę pracy pompy ciepła z dowolnego miejsca na świecie.

Pompy ciepła typoszeregu AIR sprawdzają się zarówno w zastosowaniach domowych jak i przemysłowych. Przy współpracy z naszym system partnerem firmą Unima Energia, u jednego z klientów została dostarczona pompa AIR 80 C13A, przystosowana do współpracy z aparatami grzewczo-wentylacyjnymi. Dla obiektów o dużym zapotrzebowaniu na energie cieplną, idealnym układem jest połączenie pomp ciepła dużej mocy, ze szczytowymi źródłami ciepła takimi jak kotły gazowe lub olejowe.

3 1

4 2

Dzięki zastosowaniu hybrydowego układ grzewczego pracującego w trybie biwalentnym równoległym lub biwalentnym alternatywnym, możemy zmniejszyć zużycie paliwa tj. gazu lub oleju opałowego nawet o 90%. Oznacza to również, że pompy ciepła są w stanie zapewnić odpowiednią ilość ciepła przez praktycznie cały czas trwania sezonu grzewczego.

mgr inż.Piotr Pawłowski Regionalny Kierownik Sprzedaży Ochsner sp.z o.o.

OCHSNER SP. Z O.O.
Pod Fortem 19
31-302 Kraków
tel. +48 608 634 439
+48 662 107692
[email protected]
OCHSNER Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz